Jamie Oliver chce otevřít v Asii síť italských restaurací
26.08.2009 16:14
Slavný britský šéfkuchař Jamie Oliver se chystá poprvé proniknout do Asie, kde plánuje zřídit řetězec 30 italských restaurací. První z nich by měla být otevřena v první polovině příštího roku v Hongkongu.
"Proč Asie? Ze všech trhů má tento nejrychleji rostoucí ekonomiku," vysvětlil Edward Pinshow, předseda společnosti Tranic Franchising, která se spojila s Oliverovou firmou pro asijskou expanzi. "Číňané si nesmírně oblíbili italské jídlo. V Japonsku jméno Jamie zdomácnělo," dodal.
Prvních šest provozoven má vzniknout v Hongkongu a v Singapuru. Dalších 24 restaurací bude během příštích pěti let zřízeno s největší pravděpodobností v Číně, Japonsku, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.
Ekologická krmě pro všechny
První, hongkongská restaurace bude nabízet plné tříhvězdičkové menu s předkrmem, hlavním chodem, dezertem a skleničkou italského vína v průměru za 38,5 amerického dolaru (670 korun).
"V Jamieho restauracích budou vedle sebe sedat dělníci, studenti a šéfové akciových společností," vylíčil svou představu Pinshow, přičemž zdůraznil, že veškeré pokrmy budou "přírodní a ekologické". Řetězec Jamie's Italian má již pět restaurací v Anglii a Oliver s Pinshowem plánují i další rozrůstání na evropský kontinent.
Nyní čtyřiatřicetiletého Jamieho Olivera vynesl ke slávě v roce 1999 jeho televizní pořad o vaření Šéfkuchař bez čepice (The Naked Chef). Od té doby se díky svým receptům na jednoduché jídlo a schopnostem jeho prezentace stal kuchařskou celebritou a po světě prodal miliony kopií svých kuchařek.
Foto: Profimedia
Související články
- Jedovatá pochoutka Jak se kuchá ryba fugu? Stačí jediná chyba a jídlo vás zabije
- Vzácná podívaná Miliony lidí v Asii sledovaly úplné zatmění Slunce
- Recese "Není sedmička jako sedmička." Hostinské baví aféra Rath













