Kvůli kuřákům zdraží pivo
07.07.2010 13:07
Češi, kteří si oblíbili lidové pivní veselice v sousedním Bavorsku, na nich budou možná muset sáhnout hlouběji do kapsy. Tamní svaz soukromých pivovarů totiž oznámil zdražení "zlatavého moku" při těchto akcích.
Důvodem je nový zákaz kouření v bavorských restauracích, jehož dodržování si podle svazu vyžádá dohled, a tím i více personálu. Nejslavnějšího pivního svátku, mnichovského Oktoberfestu, by se to ale prý dotknout nemělo, neboť město udělilo pořadatelům pro letošek ze zákazu výjimku.
Obyvatelé největší německé spolkové země se pro absolutní zákaz kouření v barech, pivnicích a dalších restauračních zařízeních vyslovili v nedělním referendu. Příslušný zákon vstoupí v platnost už 1. srpna, za jeho nedodržování bude hrozit pokuta pět až 1000 eur (asi 130 až 25 500 Kč) a provozovatelům v krajním případě i ztráta licence. Bavorský svaz soukromých pivovarů, který zastřešuje 450 z 630 tamních výrobců piva, okamžitě reagoval prohlášením, že si to vyžádá dodatečné náklady na provoz oblíbených pivních stanů, který si obstarávají samy pivovary.
ČTĚTE TAKÉ: Další točené nealko pivo zamířilo na trh
Foto: ČTK
Související články
- Pšeničná i svrchně kvašená Pivní festival nabízí tupláky i klobásy za 90 korun
- Rozkvět pivovarnictví Počet minipivovarů v Česku roste, už jich je 150
- Pravicový extremismus Bavorští neonacisté jezdili trénovat střelbu do Česka, vyšetřuje je policie
Diskuse
Nejdiskutovanější názory













