Zlatý Anděl Confusion
23.02.2009 16:29 Původní zpráva
Uslyšíte-li v gastronomii slovo fúze, máte dvě možnosti. Buď se připravit na osvěžující a objevný zážitek, nebo očekávat záhadné kombinace a nepochopitelná spojení. Fúze je tedy nejen moderní, ale hlavně riskantní.
Vchod do restaurace pobočky hotelové sítě Barceló láká hosty přímo z turistické tepny Celetné ulice. Celkový výraz designu je spíše decentní. Protáhlé prostory podniku, ač vyvedeny v hřejivých barevných tónech, působí chladným až nepřístupným dojmem. Design židlí oceníte, pokud disponujete olověným pozadím. Kuřáci a nekuřáci jsou odděleni symbolickou skleněnou přepážkou.
Na první pohled promyšlené a do nejmenších detailů vyšperkované menu má něco málo přes dvacet položek. Hlavní myšlenku fúze jen tak neodhalíte. Pospojováno je zde zkrátka vše se vším - středozemní kuchyně, množství darů z moře a prvky z Asie. Že je fúze v podání zdejšího šéfkuchaře věda, poznáte z třířádkových popisků jídel. Evidentně si jeho sestavování užil. Z české kuchyně zbylo místo na klasickou "svíčkovou" a pečenou kachnu. Ceny předkrmů i hlavních chodů se pohybují v rozmezí 300 - 400 Kč. Příjemnou novinkou je přímo v menu avizovaný pivní lístek. Na náš dotaz ale ještě nebyl přehled pivních speciálů připraven.
Neoslnivé představení
Carpaccio z tuňáka se salátem z polníčku, červené řepy a jablka (250 Kč) je lehounký začátek. Do jídla měla patři i marináda z grepu a olivového oleje, ale nebyla poznat. Maso ryby bylo spíše vodovější. Kokosové velouté s krabí raviolou a krevetami (190 Kč) mělo chyb několik - řídké kokosové mléko, špatně vyloupané krevety a těžkou a nevýrazně ochucenou krabí náplň. Naopak supréme z perličky s lanýžovými makaróny a sýrem Manchego (390 Kč) zářilo. Vše výtečně nachuceno, jemné maso mělo extra šťavnatost z náplně másla a vlašských ořechů. Těstoviny zase pokrm perfektně doplňovaly. Tradiční česká "svíčková" (330 Kč), v menu v angličtině označena jako z hovězí kýty, byla průměrná a naše babičky by přeci jen asi triumfovaly. Nepříjemným faux pas a špatnou vizitkou byly oschlé houskové knedlíky.
Neoslnivé jídlo do jisté míry kompenzovala pozorná a hbitá obsluha. I když to v prázdné restauraci většinou nebývá velkým problémem, náš servis byl perfektní. Jestli se má ale někdy tento nově otevřený podnik rozjet naplno, musí ještě hodně přidat. Zlatý Anděl Fusion totiž v současném stavu nepřináší odpovídající hodnotu za vynaložené peníze. Pět cuketek z desíti.
Zlatý Anděl Fusion, Celetná 29, 110 00 Praha
Foto: Anděl Fusion













