Audi bude v Číně platit pokutu za porušení zákonů

14. 8. 2014 16:11
Audi dostalo v Číně mastnou pokutu (ilustrační foto).
Audi dostalo v Číně mastnou pokutu (ilustrační foto).

Čínské úřady vyměří německému výrobci luxusních automobilů Audi pokutu asi 250 milionů jüanů (zhruba 845 milionů Kč), a to za porušování antimonopolních zákonů.

Čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) již minulý týden oznámila, že hodlá Audi pokutovat, komise může dávat sankce ve výši až deseti procent ročních tržeb pokutovaného podniku.

Čínské úřady nyní vyšetřují situaci v automobilovém sektoru kvůli opakovaným stížnostem, že zahraniční výrobci zneužívají svého postavení na trhu a prodávají auta a náhradní díly příliš draho. Řada automobilek již v reakci na toto vyšetřování přikročila ke snížení cen.

Autor: ČTK Foto: audi

Další čtení

Ilustrační foto: Se Stalinem na věčné časy

V Rusku zase staví sochy Stalinovi. Teď zrovna v metru. A nechybí ani Lenin

Zahraničí
15. 5. 2025
Maršál Koněv mizí z očí. Radnice Prahy 6 nechala 3. dubna 2020 odstranit z podstavce sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha poputuje do depozitáře a následně do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město.

Rusy pořád štve zrušená socha Koněva. Češi je zase poslali někam

Kultura
15. 5. 2025
Archeolog Ondřej Nováček ukazuje převážně skleněné lahvičky objevené při archeologickém výzkumu na místě někdejšího Prioru u brněnského hlavního nádraží, 15. května 2025, Brno.

Pod Priorem v Brně se našla slavná vlnařská továrna. Vědci chtějí hlouběji

Domácí
15. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ