Chrysler musí svolat 300 tisíc vozů kvůli airbagům

5. 8. 2011 09:17
U některých typů vozů Chrysler se mohou nečekaně aktivovat airbagy.
U některých typů vozů Chrysler se mohou nečekaně aktivovat airbagy.

Americký výrobce automobilů Chrysler musí ve Spojených státech svolat k opravě zhruba 300 tisíc vozů kvůli problémům s airbagy, které se mohou v důsledku zkratu nečekaně aktivovat. Informoval o tom Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu.

Opatření se týká vozů Chrysler Town and Country, Chrysler Voyager a Dodge Caravan z modelového roku 2008. Tyto automobily patří mezi prodejní hity Chrysleru, upozornila agentura DPA.

Společnost Chrysler minulý týden oznámila, že její čistá ztráta ve druhém čtvrtletí stoupla na 370 milionů dolarů (přes šest miliard Kč) ze 172 milionů dolarů před rokem kvůli nákladům souvisejícím se splacením vládních půjček. Tržby se ale meziročně zvýšily o 30 procent na 13,7 miliardy dolarů.

Většinovým majitelem Chrysleru se minulý měsíc stal italský partner Fiat poté, co dokončil převzetí podílů vlád Spojených států a Kanady. Fiat již předloni získal pětinový podíl v Chrysleru spolu s kontrolou nad vedením podniku. Svůj podíl poté několikrát zvýšil.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Unikátní nález v hlubinách: Vědci našli 1200 kilometrů dlouhé pohřebiště velryb

Věda a technika
11. 6. 2026
ilustrační obrázek

Průlomový rozsudek NSS: Oběti protiprávních sterilizací mají nárok na nové posouzení žádostí

Domácí
11. 6. 2026
ilustrační obrázek

Stop sítím do 16 let. Kanada volá po ochraně dětí před vlivem algoritmů a AI

Zahraničí
11. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ