Škoda představí v podzimní Paříži novou Fabii hatchback i combi

24. 9. 2014 12:16
Nová Fabia hatchback.
Nová Fabia hatchback.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představí na pařížském autosalonu na začátku října novou Fabii hatchback i combi. Hatchback bude na evropský trh uveden v listopadu, combi se začne prodávat na začátku příštího roku.

Nová Fabia se začala vyrábět v Mladé Boleslavi na konci srpna. Vůz působí sportovněji, v přední části dostal zvýrazněnou masku chladiče s ostře řezanými světlomety, výrazně tvarovanou kapotou s dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Nový vzhled hatchbacku i kombi podle automobilky sází na krystalické tvary, ostré linie a preciznost detailů. "Fabia a Fabia Combi mají vyvážené, elegantní proporce a ve srovnání se svými předchůdci jsou o 90 milimetrů širší a 31 milimetrů nižší," uvedla Škoda.

Nová Fabia bude s konkurencí bojovat velkým kufrem, dostala také nové, úspornější motory. Poprvé ve voze značky Škoda bude v novém modelu Fabia využita technologie MirrorLink, která přenáší aplikace chytrého telefonu na displej palubního zábavně-informačního systému. Další funkce SmartGate naopak s využitím speciálních aplikací umožňuje zobrazovat konkrétní údaje o vozidle, jako je spotřeba paliva, průměrná rychlost nebo náklady na obrazovce chytrého telefonu. Data jsou přenášena bezdrátově pomocí Wi-Fi technologie. Novinkou je také například funkce mlhových světlometů jako odbočovacího světla.

Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200 tisíc.

První generace Fabie se vyráběla v letech 1999 až 2006 a prodalo se jí 1,8 milionu kusů. Následovala druhá generace, které se dosud prodalo 1,7 milionu kusů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Škoda Auto

Další čtení

Nový Zéland

Festival Cestobraní v Uherském Hradišti nabídne besedy, exotická jídla i hudbu

Domácí
12. 2. 2026

V Praze dnes začínají veletrhy zaměřené na nízkoenergetické stavby a dřevostavby

Ekonomika
12. 2. 2026
ilustrační foto

Policie navrhla obžalovat sedm cizinců a Čecha za pašování kokainu v dortech

Domácí
12. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ