Tvrdohlavý Marchionne. Odmítnutí GM nechce brát na vědomí

7. 9. 2015 09:57
Fiat Chrysler Automobiles stále usiluje o spojení s General Motors (ilustrační foto).
Fiat Chrysler Automobiles stále usiluje o spojení s General Motors (ilustrační foto).

Ředitel italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne považuje spojení s americkým výrobcem aut General Motors (GM) za "vysokou prioritu". Taková dohoda by podle něj byla zároveň nejlepší strategickou volbou pro amerického konkurenta.

Správní rada GM na počátku tohoto roku odmítla nabídku na fúzi od FCA. To však Marchionnemu v námluvách většího konkurenta nezabránilo, protože Marchionne se snaží omezit počet hráčů v odvětví a podělit se o náklady na výrobu ekologičtějších a inteligentnějších aut.

"Jednání zůstává pro FCA vysokou prioritou," řekl Marchionne novinářům. K načasování nebo dalším krokům, které FCA zamýšlí, se nechtěl vyjadřovat. Řekl však, že fúze s GM by byla "nejlepší možnou strategickou alternativou pro nás i pro ně. General Motors zůstává ideálním partnerem pro nás a my představujeme ne snadno nahraditelnou alternativu pro ně," řekl.

Marchionne ale podle agentury Reuters odmítl říct, zda se FCA pokusí o nepřátelskou nabídku. Automobilka General Motors už několikrát uvedla, že dává přednost tomu, aby zůstala samostatnou firmou.

Autor: ČTK Foto: fiat

Další čtení

ilustrační foto

Téměř 300 milionům lidí ve světě hrozí smrt hlady, uvádí zpráva

Zahraničí
17. 5. 2025
Cíl osmapadesátého ročníku pochodu Praha - Prčice, který pořádá Klub českých turistů, 17. května 2025, Vítkovo náměstí, Sedlec-Prčice. Na dálkový pochod vyrazilo přes 24.500 turistů

Na pochod Praha-Prčice dnes vyrazilo 24.500 turistů, více než loni

Domácí
17. 5. 2025
ilustrační foto

Trump oznámil, že bude v pondělí mluvit s Putinem o zastavení války na Ukrajině

Zahraničí
17. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ