Děti z ulic má dostat nové centrum za 37 milionů korun
23.02.2010 17:25
V Obrnicích, kde žije oficiálně zhruba 2,5 tisíce obyvatel, vzniklo nové integrované centrum pro trávení volného času za téměř sedmatřicet milionů korun. Třicet milionů poskytl fond regionálního rozvoje EU. Cílem centra, které má má dvě vybavené klubovny, multifunkční tělocvičnu, knihovnu i společenský sál, je dostat děti a mládež z ulic.
"Nový kulturní a společenský stánek pokřtíme 5. března obecním plesem. Bude to premiérová akce, zahájíme tak i novou tradici. Další bál uspořádají o dva týdny později místní hasiči," řekla novinářům místostarostka Drahomíra Miklošová (ODS). .
Předseda regionální rady soudržnosti Jiří Šulc připomněl, že Obrnice jsou nejúspěšnější obcí do 5000 obyvatel v Ústeckém a Karlovarském kraji v objemu získaných dotací. "Kromě přestavby staré školy na společenské centrum obec získala i dotaci 40 milionů korun na revitalizaci náměstí včetně parkové úpravy, vybudování parkoviště a rekonstrukce obecního úřadu," doplnil.
Vedení obce se podle Miklošové snaží změnit současný vzhled Obrnic a zvelebit je. Pomoci by mělo i nedávné zařazení obce mezi vyloučené lokality, až polovinu obyvatel tvoří Romové.
Foto: ČTK
Související články
- Snížení škodlivin ČEZ dostane od EU více než miliardovou dotaci na snížení emisí
- Kolik dlužíme Česko má sedmý nejnižší dluh v Evropské unii
- Editorial Schwarzenberg udělal profesionální chybu
Diskuse
Nejdiskutovanější názory
























