09:50

Ekonomika
10. 3. 2010 09:50

Čistý zisk německé energetické firmy E.ON AG loni prudce vzrostl na 8,4 miliardy eur (zhruba 215,3 miliardy Kč) z 1,3 miliardy eur v roce 2008. K růstu výrazně přispěl prodej majetku. E.ON je největší elektrárenskou firmou na světě podle tržeb a působí i v České republice. Příjmy se loni propadly o šest procent na 82 miliardy eur. Finanční a hospodářská krize negativně ovlivnila i poptávku po energii a snížila ceny.

V letošním roce firma očekává další růst zisku. Zisk před zdaněním, odečtením úroků a po mimořádných položkách by měl stoupnout o tři procenta z loňských 9,6 miliardy eur.
Evropské energetické firmy se potýkají s nebývalým poklesem poptávky po energii. Průmyslová výroba, která je klíčovým ukazatelem vývoje poptávky po energii, v členských zemích Evropské unie prudce klesla a je nyní na úrovni z počátku tohoto století.

E.ON působí rovněž v České republice, kde dodává elektřinu a plyn na jihu Čech a Moravy. Český E.ON má zhruba pětinový podíl na tuzemském trhu.

Další čtení

Hodnota SpaceX přesáhla první den obchodování dva biliony dolarů

Ekonomika
12. 6. 2026
ilustrační obrázek

Hypoteční trh zpomalil, úrokové sazby se drží nad 4,6 procenta

Ekonomika
Aktualizováno: 12. 6. 2026 10:24

Lesy ČR loni zvedly zisk o 12 procent na 5,3 miliardy Kč, státu z něj odvedou 3,3 miliardy

Ekonomika
12. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ