Antimonopolní úřad si <span>posvítí na RWE</span> kvůli zálohám

Ekonomika
24. 2. 2009 14:34
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoAntimonopolní úřad (ÚOHS) zahájil se společností RWE Transgas správní řízení kvůli stanovování záloh za dodávky plynu. Prověřuje podezření, že při jejich určování zneužila firma dominantního postavení, uvedl na stránkách úřadu jeho místopředseda Robert Neruda. RWE by tak mohla dostat pokutu v milionech nebo i desítkách milionů korun.

Jednu sankci ve výši 240 milionů korun už hlavní hráč na českém trhu s plynem dostal, a to v roce 2007. Nyní se úřad zabývá podezřením, že firma neoprávněně vybírala od zákazníků příliš vysoké zálohy. Týkalo se to asi 160 000 lidí.

ČTĚTE TAKÉ: Nejvyšší soud potvrdil pokutu 240 milionů pro RWE

RWE Transgas má přibližně sedmdesátiprocentní podíl na českém trhu s plynem. Ovládá tu 21 společností, mezi něž patří mimo jiné regionální prodejci a distributoři, tranzitní společnost RWE Transgas Net a RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky. Loni v Česku měla firma asi 2,3 milionu zákazníků, což je meziroční nárůst zhruba o 13.000 míst.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Michal Krapinec, 30. dubna 2026

Krapince v čele ČD nahradí vrchní ředitelka MD Hamplová, Kupka ho chválí

Ekonomika
26. 8. 2026

Waymo hodlá napřesrok v Německu spustit taxislužbu bez řidičů

Ekonomika
26. 8. 2026
ilustrační foto

Češi v prvním pololetí vsadili v hazardních hrách 574,8 miliardy Kč, meziročně víc

Ekonomika
25. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ