Českým bankám klesl čistý zisk, vydělaly 36 miliard

Ekonomika
31. 8. 2014 16:45
Sídlo Komerční banky.
Sídlo Komerční banky.

Tuzemským bankám a spořitelnám klesl v prvním pololetí souhrnný čistý zisk meziročně o 840 milionů na 35,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru ke konci června činila 5,27 bilionu korun, což je proti konci roku nárůst o 129 miliard Kč.

Z největších bank Komerční bance v pololetí stoupl konsolidovaný čistý zisk meziročně o 1,2 procenta na 6,4 miliardy korun, České spořitelně se snížil o 4,6 procenta na 7,78 miliardy korun, Raiffeisenbank o 17 procent na miliardu korun. ČSOB zisk vzrostl o pět procent na 7,2 miliardy Kč.

Zisk z finanční a provozní činnosti všem bankám klesl meziročně o 805 milionů na 86,2 miliardy korun. Úrokové výnosy vzrostly o 1,3 miliardy na 78,9 miliardy korun. Výnosy z poplatků a provizí se meziročně zvýšily o 34 milionů na 24,1 miliardy korun.

Celkový počet zaměstnanců v bankách stoupl v prvním pololetí o třicet lidí na 40 295. Na českém finančním trhu působilo 45 bank, poboček zahraničních bank a stavebních spořitelen.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Štěrba Martin

Další čtení

ilustrační foto

Holdingu Porsche loni klesl zisk, více se zaměří na investice do výroby zbraní

Ekonomika
26. 3. 2026
ilustrační foto

Ceny ropy po středečním poklesu vzrostly o téměř šest procent

Ekonomika
26. 3. 2026

Jezdíte na naftu? Smůla. V Česku teď zdražuje nejrychleji v EU

Ekonomika
Aktualizováno: 26. 3. 2026 18:16

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ