ČEZ si na kontrolu černých odběrů najme soukromníky

Ekonomika
11. 7. 2013 09:26
Speciální skupina NTZ (NeTechnické Ztráty) společnosti ČEZ měla popotahování po soudech.
Speciální skupina NTZ (NeTechnické Ztráty) společnosti ČEZ měla popotahování po soudech.

Energetická firma ČEZ si na sledování a řešení černých odběrů elektřiny najme soukromou firmu, uvedl server Aktuálně.cz. Neoprávněné odběry měla dříve na starosti speciální skupina zaměstnanců ČEZ, která však byla před třemi lety zrušena po kritice údajně nevybíravých metod při vymáhání dluhů. Zaměstnanci ČEZ kvůli tomu dokonce čelili žalobě, ale soudy stíhání zrušily.

ČEZ Distribuce už vypsala tendr na externí firmu, která bude kontrolovat odběrná místa a zabraňovat pokračování neoprávněných odběrů elektřiny. "Důvodem je finanční i časová úspora, kterou může přinést externí firma zajištující poptávané služby, jež jsou velmi specifické pro své know-how," řekla serveru mluvčí společnosti ČEZ Barbora Půlpánová.

S energetickou firmou bude vítěz tendru spolupracovat na tisících případech za miliony korun. Loni například ČEZ zjistil 4 013 neoprávněných odběrů a letos 1 525. Jaká bude cena služeb a předpokládaná výše úspor, ČEZ nesdělil. Podle mluvčí sice externí firma převezme část činností ČEZ, ale energetická společnost bude celý proces řídit, takže se zákazníkům smlouvy nezmění.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Lucie Pařízková

Další čtení

Guvernér ČNB Aleš Michl

Rekordní zisk ČNB. Investice do akcií se centrální bance vyplatily

Ekonomika
23. 5. 2025
David Nippert

Emise dluhopisů. Skupina Barrandov nabízí investici do TV Barrandov

Ekonomika
23. 5. 2025

Xiaomi chce do pěti let investovat do výzkumu a vývoje v přepočtu 613 miliard Kč

Ekonomika
22. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ