Guvernér ČNB se uchází o místo v evropské rozvojové bance

Ekonomika
2. 3. 2016 19:30
Guvernér České národní banky Miroslav Singer.
Guvernér České národní banky Miroslav Singer.

Guvernér České národní banky Miroslav Singer se uchází o místo viceguvernéra Rozvojové banky Rady Evropy. S odvoláním na vyjádření Singera to uvedl server HlídacíPes.org. Singerovi končí v polovině letošního roku mandát v centrální bance. CEB nabízí půjčky státům, a to například na sociální bydlení, modernizace nemocnic nebo rekonstrukce památek, ale i třeba v případě živelních pohrom.

Kandidaturu na místo ve vedení CEB za Českou republiku nabídlo Singerovi ministerstvo financí. Guvernér ČNB již podal přihlášku do výběrového řízení. V CEB jsou tři posty viceguvernérů, vyhlášena jsou nyní výběrová řízení na dva z nich.

"Byla by to pro mě zajímavá možnost působit v regionech, kde jsem již jako guvernér rád podporoval rozvoj místních centrálních bank, a také příležitost pracovat v jiném typu finanční instituce než doposud," sdělil serveru Singer. "Ovšem jak to dopadne, se teprve uvidí, kandidátů na tu pozici rozhodně není málo," doplnil.

Mezinárodní organizace

Rada Evropy je mezinárodní organizace nezávislá na Evropské unii. Spojuje 47 evropských zemí a dalších šest pozorovatelských zemí. Pod Radu Evropy spadá kromě CEB třeba Evropský soud pro lidská práva.

Singer (47) před působením v ČNB pracoval mimo jiné v Národohospodářském ústavu AV ČR a Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Byl hlavním ekonomem Expandia Finance, poté ředitelem Investiční společnosti Expandia a ředitelem společnosti Expandia Holding. Pak nastoupil do PricewaterhouseCoopers ČR, kde se specializoval na projekty zlepšující výkonnost podniků, restrukturalizace a transakce s problémovými aktivy.

Byl rovněž členem dozorčí rady či představenstva společností Česká pojišťovna, Expandia Finance, Expandia Banka, Expandia Holding a Chemofond a průmyslových firem Jitona, Vigona a Vlnap. Byl členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a Business Central Europe.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Americká ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli nárůstu dovozu klesla o 0,3 procenta

Ekonomika
30. 4. 2025

Česká ekonomika vzrostla v 1. čtvrtletí podle odhadu ČSÚ o dvě procenta

Ekonomika
30. 4. 2025
ilustrační foto

Ze čtyř sociálních dávek bude jenom jedna superdávka. Senát to schválil

Ekonomika
30. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ