Honeywell v Brně investuje čtvrt miliardy, přijme tři sta lidí

Ekonomika
12. 3. 2015 13:30
Americká společnost Honeywell otevřela v Brně-Slatině nové vývojové centrum
Americká společnost Honeywell otevřela v Brně-Slatině nové vývojové centrum

Koncern Honeywell v Brně investuje asi čtvrt miliardy korun (deset milionů amerických dolarů) a přijme tři sta zaměstnanců. Společnost zahájila provoz tří nových výzkumných a vývojových laboratoří. V následujících měsících otevře dalších pět. V Brně vznikne největší výzkumné centrum společnosti v Evropě.

"Jihomoravský kraj je znám jako české Silicon Valley a mimo vynikající infrastruktury je zde také spousta vysoce kvalitních technických talentů," uvedl Jiří Tomíček, generální ředitel Honeywell Technology Solutions, která je vývojovou a technickou částí koncernu. Vývojové centrum v Brně Honeywell otevřel v roce 2003. Dnes v Brně pracuje více než 1500 inženýrů v prostorách o rozloze 33 tisíc metrů čtverečních. Podle Tomíčka má centrum výhodnou polohu ve středu Evropy. Asi 70 procent zaměstnanců jsou absolventi Vysokého učení technického v Brně.

Nové laboratoře v Brně budou podporovat dvě klíčová odvětví společnosti, kterými jsou letectví a automatizace a řízení. Mají napomáhat zvyšování kvality, spolehlivosti a účinnosti elektronických a bezdrátových výrobků, kterými jsou například inteligentní termostaty, chytré regulátory či letecké elektrotechnické přístroje. Výzkum v laboratořích pomůže vyvíjet lepší a bezpečnější elektronické přístroje. Výrobky se zde budou zároveň i testovat, aby splňovaly normy na trhu. Tomíček uvedl, že k silným stránkám Honeywellu v Brně patří turbotechnologie pro budoucnost automobilů.

"Od roku 2006 jsme svědky stabilního růstu a zvyšování kvalifikace místních inženýrů. Jsme také úspěšní v získávání vysoce talentovaných zaměstnanců napříč Evropou. Proto je rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně dalším logickým krokem," uvedl Suresh Venkatarayalu, prezident Honeywell Technology Solutions. Venkatarayalu uvedl, že v Brně jsou nejlepší inženýři a nejlepší zázemí. "I do budoucna bude mít smysl tady investovat," uvedl Venkatarayalu.

Inženýři v Brně vyvíjejí technologie pro místní i globální zákazníky z různých odvětví. Mezi ně patří například bezpečné přistávací systémy pro letadla, satelitní komunikace o počasí pro letadla, systémy řízení leteckého provozu, simulátory kokpitu nebo dálkové softwary pro poplachová zařízení a bezpečnostní systémy. Otevřené laboratoře obsahují anténní komoru, která zajišťuje testování dosahu a spolehlivosti spojení. Novinkou je i testovací pádová věž, která zkoumá zabezpečovací prostředky pro pád z výšky, a bezodrazová komora umožňující testování rušivého záření elektronických přístrojů.

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálním materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu. V ČR má dvě výrobní základny - v Brně a Olomouci a obchodní zastoupení v Praze. Dohromady pro firmu pracuje v ČR přes čtyři tisíce lidí. Globální výzkumná centra HTS sídlí v České republice, Indii a Číně.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zehl Igor

Další čtení

ilustrační foto

EU zakáže uzavírat smlouvy s Moskvou. Od roku 2027 už žádný plyn z Ruska

Ekonomika
6. 5. 2025
Donald Trump

Evropa má plán. Pokud jednání s USA selžou, nasadí cla za 100 miliard eur

Ekonomika
6. 5. 2025
Uprchlíci z Ukrajiny

Slovensko od Ukrajinců získalo víc peněz, než kolik jich na ně vydalo

Ekonomika
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ