Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Náklady práce
Kolik stojí zaměstnanec: nejvíc se "prohnou" pojišťovny

29.11.2014 06:30 Původní zpráva

Nejdražší zaměstnanci v Česku pracují v bankách a pojišťovnách. Jejich zaměstnavatelé na ně musí měsíčně vynaložit v průměru 64 144 korun měsíčně. Nejméně pak musejí do kapsy sáhnout hostinští a hoteliéři. Jeden pracovník je měsíčně vyjde v průměru jenom na 18 755 korun. Vyplývá to z údajů, které koncem listopadu zveřejnil Český statistický úřad.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Levora (2 hlasy) 29.11.2014 07:46

    Stát je nenažraný. Pak se nesmíme divit, že je pro firmy lepší...

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 29.11.2014 12:15

    Stát není nenažraný,ale podnikatelé.

  • Honza Hloupý (1 hlas) 29.11.2014 12:22

    Ach jo. Než pronesete takovou věc, měl byste definovat, co myslíte...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Stát není nenažraný,ale podnikatelé.

1 hlas

Zkuste být podnikatelem, dejte práci lidem a pak nám sem napište.

0 hlasů

Ach jo. Než pronesete takovou věc, měl byste definovat, co myslíte pojmem "nenažraný". Chtějí mít víc než předtím? V případě opaku by velice brzo nezaměstnávali nikoho. Že chtějí víc, i když už mají dost? Kolik je dost a kdo to určí? Vy? ÚV KSČ?

1 hlas

https://www.facebook.com/video.php?v=408123076028314&set=vb.100004918753023&type=2&theater

0 hlasů

V Rusku mají rádi (údajnou) krajní pravici. V Rusku nemají rádi (údajnou) krajní pravici. RUSKO!!!!

Tak či tak, aspoň je krásně vidět, že i přes to, že například Thilo Sarrazin by pro mnohé nebyl přijatelným politickým zástupcem, jeho nějaké názory zas neměly takový vliv na jeho (tehdejší) profesní kariéru. Ale pochopitelně, pokud by býval například u banky očekával od podřízených, že s ním musí ty názory sdělit, anebo podobně, tak by to bývalo bylo docela něco jiného.

Co se týče té věci, pochopitelně že když například noviny o sobě tvrdí, že jsou nezávislí ale zároveň pravěže dávají jako hlavní články v nějakém zabarvení, ať jíž vládním anebo politickým anebo dokonce profesním, tak to jistěže vzbuzuje přinejmenším rozpaky nad tím "nezávislí" protože to pro mnohé zřejmě dělá dojem "pro každého a každou a každé". Osobně to beru, že když to o říkají například noviny, že to znamená, že to není placené z vládní anebo stranické kasy a podobně. Ale já jsem na rozdíl od mnohých kolem žurnalistiku nestudoval, takže nevím jak se to celé vlastně bere ze strany žurnalistů. Předpokládal bych, že i při "nestranickosti" anebo "nadstranickosti" přece jen něco anebo někdo údává jako takt a podobně, i že to nevylučuje to tzv. dávání prostoru na vysvětlení svého stanoviska anebo pohledu.
V čem dle mého mínění je problém je ohledně toho, že pokud jako jedna koalice a jedna opozice, a vůdce té opozice udělá nějakej deal, jakože navrhne aby se opozice zdržela hlasování při hlasování o vstupu do války, tak to poněkud zní jako perverzování toho hlasovacího procesu jako takového. Což se pochopitelně nemusí jen týkat války, ale tam to je poněkud něco jiného než když jde například o stanovy na nákup kancelářských potřeb. Stranou toho, těch takzvaných plátků je obvykle vícero, a s internetem je pochopitelně snadnější i vlastní publikování (i audio-video), například ze strany podniku anebo instituce anebo jakékoliv organizace anebo dokonce sám za sebe.

0 hlasů

Stát je nenažraný. Pak se nesmíme divit, že je pro firmy lepší zaplatit Ukrajinskou, nebo i Mongolskou agenturu a naše zaměstnance poslat pro sociální dávky.

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov