Představenstvo ČD odvolalo ekonomického ředitele Vohralíka

Ekonomika
18. 9. 2013 13:13
Personální změny v ČD začaly krátce po nástupu Zdeňka Žáka do čela ministerstvo dopravy. Důvodem je podle ministerstva zastavení dalšího zadlužování drah (ilustrační foto).
Personální změny v ČD začaly krátce po nástupu Zdeňka Žáka do čela ministerstvo dopravy. Důvodem je podle ministerstva zastavení dalšího zadlužování drah (ilustrační foto).

Představenstvo Českých drah na úterním zasedání odvolalo ekonomického ředitele Petra Vohralíka, který patřil do managementu bývalého generálního ředitele Petra Žaludy, jenž byl odvolán v červenci, uvedl server E15.cz. Personální změny v ČD začaly krátce po nástupu Zdeňka Žáka do čela ministerstva dopravy. Důvodem je podle ministerstva zastavení dalšího zadlužování drah. Dráhy se k odchodu Vohralíka nevyjádřily.

Vohralík do Českých drah přišel v roce 2009 ze City Bank. Na post hlavního ekonoma a finančníka postoupil loni v listopadu po Michalu Nebeském.

Nový management ČD pod vedením Dalibora Zeleného se zbavuje bývalých manažerů, kteří působili v ČD za Žaludy. Již dříve v ČD skončil výkonný ředitel pro strategii a marketing Miroslav Šebeňa a výkonný personální ředitel Pavel Švagr. Předtím musela odejít většina členů dozorčí rady a následně se kompletně vyměnilo představenstvo.

České dráhy chtějí od října výrazně změnit organizační strukturu firmy. Údajně tím ušetří až desítky milionů korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Na českobudějovickém Výstavišti začaly výstavy Hobby a Czech Food Expo

Ekonomika
15. 5. 2025

Před deseti lety vyhrál sázkař z Čech rekordních 2,466 miliardy korun

Ekonomika
15. 5. 2025

Eset: Na PC v dubnu nejvíc útočil program Formbook, stál za třetinou incidentů

Ekonomika
15. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ