TÝDEN / INSTINKT / PC TUNING

Přihlášení / Registrace / RSS / Jako domovskou stránku
Martin Fendrych.

19.03. 12:00 Glosa

Janáčková je na Romy ras

Kristýna Pašková.

15.03. 22:45 Zápisník

Jak jsem si nepopovídala s princem

Anketa

Co si myslíte o rezignaci ministra životního prostředí Jana Dusíka?

Projevil odvahu a zásadovost.

Je to předvolební tah zelených.

Platí obojí.

Výsledky se zobrazí po hlasování.

Chat s osobností

Karel Smyczek

16.03.2010 11:00

Režisér Karel Smyczek natočil seriál Poste restante, který teď běží každý pátek v České televizi. Co připravuje dalšího? Odpovědi čtěte v on-line rozhovoru.

více

Tři ze čtyř firem sledují své lidi při práci na internetu

Autor: ČTK

02.02. 12:37

Tři čtrvtiny firem kontroluje své zaměstnance co dělají na netu.Více než tři čtvrtiny tuzemských firem monitorují své pracovníky při používání internetu. Celkem 58 procent podniků přístup zaměstnanců na internet omezuje. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ernst&Young mezi 280 firmami s více než 100 zaměstnanci.

V celkem 46 procentech podniků má na internet přístup 81 až 100 procent pracovníků a ve dvou třetinách firem mají PC alespoň čtyři z pěti zaměstnanců. U téměř pětiny českých firem tráví zaměstnanci na internetu více než třicet minut denně mimopracovními aktivitami a u 48 procent firem je to mezi 15 a 30 minutami. Výlučně pracovně na internet přistupují zaměstnanci ve dvanácti procentech podniků.

ČTĚTE TAKÉ: Stres a strach z vyhazovu ničí lidi i v Česku

Stejně jako před dvěma lety zástupci firem jako nejčastější hrozbu pro podnikové informační systémy uvádějí spamové útoky, výpadky proudu a poruchy hardwaru. Podle Lukáše Mikesky z Ernst&Young jsou to hrozby, které se ihned projeví, na rozdíl od mnohdy závažnějších krádeží dat, na něž firma nemusí vůbec přijít.

Ekonomická krize ukončila období velkých investic do rozvoje informačních systémů a řada společností je nucena rozvíjet stávající aplikace a věnovat zvýšenou pozornost nízkému bezpečnostnímu povědomí mezi zaměstnanci, uvedla Ernst&Young. Celkem 69 procent zástupců firem se přitom domnívá, že dopad krize na oblast informační bezpečnosti bude nulový nebo pozitivní.

Foto: Jan Schejbal

Anketa

Myslíte si, že váš nadřízený monitoruje stránky, které během pracovní doby navštívíte?

Určitě.

Ne.

Je mu to jedno.

Výsledky se zobrazí po hlasování.

Související články
Diskuze

Časopis Týden

V čísle 11/10 najdete