ÚOHS <span>schválil převod</span> podílu ve společnosti Travel Servis

Ekonomika
22. 1. 2010 16:39
V aerolinkách Travel Service došlo ke změně vlastnické struktury.
V aerolinkách Travel Service došlo ke změně vlastnické struktury.

V aerolinkách Travel Service došlo ke změně vlastnické struktury.Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil převod pětinového podílu v aerolinkách Travel Service ze společnosti Icelandair Group na cestovní kancelář Canaria Travel. Spojení podle něj podstatně nenaruší hospodářskou soutěž v České republice.

Závěry rozhodování podle ÚOHS potvrdily i oslovené cestovní kanceláře. O souhlas s transakcí požádali spolumajitel Travel Servisu Roman Vik a společnost Global Trade Opportunities (GTO). Ta je spolumajitelem firmy Canaria Travel a patří do skupiny Unimex Group.

ČTĚTE TAKÉ: ÚOHS souhlasí: J&T může koupit elektrárnu Opatovice

Icelandair Group snížila transakcí svůj podíl v českém dopravci na třicet procent, šéf Travel Servisu Roman Vik a Unimex Group drží každý po čtvrtině a Canaria Travel má pětinu.

Travel Service je lídrem trhu charterových letů v České republice a v Maďarsku, provozuje také pravidelné linky pod značkou Smart Wings. Loni společnost přepravila 2,7 milionu cestujících, což je o 16 procent více než v roce 2008.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

Koruna se po čtyřech letech dostala pod 21 Kč/USD, posiluje i k euru

Ekonomika
1. 7. 2025

Státní rozpočet měl v pololetí schodek 152,4 mld. Kč, nejnižší od pandemie

Ekonomika
1. 7. 2025

Zámek v Litomyšli letos zažívá vysoký zájem turistů

Ekonomika
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ