Zisk skupiny ČSOB stoupl na 11 miliard korun

Ekonomika
16. 11. 2015 16:50
Logo ČSOB.
Logo ČSOB.

Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí letošního roku stoupl o čtyři procenta na 11 miliard korun. Hlavními důvody byl pokračující silný růst objemů úvěrů, vkladů a investičních produktů společně s dobrou výkonností finančních trhů. ČSOB o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní výnosy ČSOB vzrostly o čtyři procenta na 24,5 miliardy korun, a to navzdory nízkým úrokovým sazbám. Provozní náklady banky stouply rovněž o čtyři procenta na 11,5 miliardy korun.

Objem úvěrů skupiny vzrostl meziročně o devět procent na 575 miliard korun a objem vkladů o sedm procent na 699 miliard korun. Na straně úvěrů nejvyššího meziroční růstu dosáhly malé a stření podniky, hypotéky a leasing. Meziroční růst vkladů byl plně tažen běžnými účty. Podíl úvěrů po splatnosti dále klesá a s hodnotou 3,7 procenta zůstává nejnižší za posledních šest let.

Z konkurenčních peněžních ústavů zveřejnila výsledky Komerční banka, které ke konci září stoupl čistý zisk meziročně o 2,4 procenta na 9,9 miliardy korun. České spořitelně zisk klesl o 0,8 procenta na 11,1 miliardy, Raiffeisenbank vzrostl o 22 procent na téměř dvě miliardy korun. UniCredit Bank vykázala čistý zisk 4,6 miliardy korun, což je o 24 procent více než před rokem.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring.

Belgické finanční skupině KBC, která ČSOB vlastní, klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 1,3 procenta na 600 milionů eur (16,2 miliardy korun). Výsledek překonal očekávání analytiků, zejména díky výkonu bankovních a pojišťovacích aktivit. Ten vynahradil slabší výkon z obchodů s cennými papíry.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Xiaomi chce do pěti let investovat do výzkumu a vývoje v přepočtu 613 miliard Kč

Ekonomika
22. 5. 2025

Bankovní asociace zhoršila odhad letošního růstu HDP ze 2,1 na 1,7 procenta

Ekonomika
22. 5. 2025
Bitcoin a dolary - ilustrační foto

Bitcoin překročil novou hranici. Jeho cena letí vzhůru i kvůli pádu dolaru

Ekonomika
Aktualizováno: 22. 5. 2025 10:26

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ