Hrubý zisk státního Čepra klesl o 86 milionů na 556 milionů

Ekonomika
18. 2. 2014 06:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Hrubý zisk státního distributora paliv Čepro se v roce 2013 meziročně snížil o 86 milionů na 556 milionů korun. Tržby společnosti ale meziročně vzrostly na 73 miliard korun ze 62 miliard v roce 2012. Informují o tom Lidové noviny.

Podle generálního ředitele Čepra Jana Duspěvy je hospodářský výsledek sice meziročně nižší, ale přesto lepší, než firma plánovala. Ekonomiku společnosti prý loni negativně ovlivnily dvě velké odstávky rafinerie v Kralupech. Čepro pak nemohlo naplno využívat produktovodů a pohonné hmoty muselo dovážet po železnici, což zvýšilo náklady o desítky milionů korun.

Zisk společnosti klesá už od roku 2010, tehdy vydělala rekordních 962 milionů korun hrubého. Vedení firmy ale už tehdy upozorňovalo, že kvůli trvalému propadu spotřeby benzinu, bude tento výsledek těžko někdy překonán.

Čepro provozuje v ČR produktovody o celkovém objemu 47.000 metrů krychlových. K dispozici má 650 skladovacích nádrží, jejich kapacita je 1,76 milionu metrů krychlových. Společnost také provozuje po celé zemi síť 191 čerpacích stanic EuroOil.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Ministerstvo financí ode dneška nabízí lidem možnost nakoupit státní dluhopisy

Ekonomika
14. 5. 2026
ilustrační obrázek

Honda ruší plány na elektromobily a hlásí historickou ztrátu

Ekonomika
14. 5. 2026

Americký Senát potvrdil Kevina Warshe do čela centrální banky USA

Ekonomika
13. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ