Kalousek chce zrušit <span>daňové zvýhodnění hypoték</span>

Ekonomika
17. 7. 2010 11:00
Miroslav Kalousek nechce zachovat daňové zvýhodnění hypoték.
Miroslav Kalousek nechce zachovat daňové zvýhodnění hypoték.

Miroslav Kalousek nechce zachovat daňové zvýhodnění hypoték.Ministr financí Miroslav Kalousek nechce zachovat daňové zvýhodnění hypoték. Uvedl to v rozhovoru pro Právo. Změnu by rád prosadil do nového zákona o dani z příjmů, který by mohl začít platit za dva roky. Podle něj se toto opatření na bytové výstavbě a obchodu s byty neprojeví.

"Myslím, že to bude složitá diskuse, ale chci ji alespoň podstoupit," uvedl Kalousek. Podle něj není důvod, proč by lidé s nízkými příjmy, kteří na hypotéky nikdy nedosáhnou, měli připlácet na hypotéky osob se středními a vysokými příjmy.

ČTĚTE TAKÉ: Nečas: Kalousek bude reformovat veřejné finance a daně

Ministr však dodal, že toto opatření není v koaliční dohodě mezi ODS, TOP 09 a VV, a proto se nebude příliš zlobit, když neprojde.

S návrhem na zrušení odečtu úroků z hypotečních úvěrů od daňového základu, díky němuž majitel hypotéky dosud platil nižší daně, už před časem přišlo ministerstvo pro místní rozvoj. Vláda už také oznámila, že sníží státní podporu stavebního spoření cestou jednorázové srážkové daně.

Foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

Banky poskytly v lednu hypotéky za 35,5 miliardy Kč, meziročně o 57 procent více

Ekonomika
16. 2. 2026

V Ústeckém kraji byl nejnižší podíl domácností vybavených počítačem v Česku

Ekonomika
16. 2. 2026

Český pojistný trh loni rostl. Pojišťovny vybraly o 7,8 procenta více

Ekonomika
Aktualizováno: 13. 2. 2026 23:49

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ