Prodejci na horách skoro v polovině případech pochybili

Ekonomika
10. 3. 2017 11:25
ČOI.
ČOI.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na konci loňského roku při kontrole provozoven zaměřených na prodej zboží a nabídku služeb turistům v zimní sezoně pochybení u dvou pětin z nich. Inspektoři provedli v horských střediscích 39 kontrol a za zjištěné chyby udělili devět pokut za 15 500 Kč. Současně zakázali prodej dvou výrobků a používání dvou měřidel, protože neodpovídaly daným požadavkům. ČOI to uvedla na svém webu.

Nejčastějším pochybením provozovatelů bylo to, že zákazníky řádně neinformovali o ceně nabízeného zboží nebo služeb. V několika případech inspektoři zjistili chyby v účtování, nevydání dokladu o zakoupení výrobku zákazníkovi a chybějící informace o výrobku v češtině.

Uvedená akce, kterou ČOI provedla loni od 1. listopadu do 31. prosince, byla první etapou jejích kontrol zimní turistické sezony. Další byla v letošní roce, její výsledky inspekce zatím nezveřejnila.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Doležal Michal

Další čtení

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Majetkový úřad prodal bývalé sídlo ÚSTR v Praze na Žižkově za 387 milionů korun

Ekonomika
3. 7. 2025
ilustrační foto

Cestování je hit. Do patnácti let se ztrojnásobí, říká průzkum

Ekonomika
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ