Americký řetězec hodlá v Evropě zaměstnat 2500 uprchlíků

Ekonomika
20. 6. 2017 22:05
Starbucks chce nabídnout pracovní místo uprchlíkům.
Starbucks chce nabídnout pracovní místo uprchlíkům.

Americký řetězec kaváren Starbucks hodlá v Evropě zaměstnat 2500 uprchlíků. Záměr je součástí celosvětového plánu, který firma představila koncem ledna a který předpokládá, že Starbucks během pěti let přijme 10 tisíc uprchlíků. Firma teď v Evropě zaměstnává více než 40 tisíc lidí.

Firma se rozhodla, že v Evropě s přijímáním uprchlíků začne v osmi zemích, a to v Británii, ve Francii, v Rakousku, Švýcarsku, Španělsku, v Portugalsku, Německu a v Nizozemsku.

Závazek zaměstnat 10 tisíc uprchlíků podle šéfa Starbucksu pro Evropu, Blízký východ a Afriku Martina Broka ukazuje, že podniky jako je Starbucks mohou využít svých prostředků k pozitivnímu ovlivnění lidských životů.

Starbucks je největším řetězcem kaváren na světě, v 75 zemích jich provozuje více než 25 tisíc. V České republice byla první kavárna Starbucks otevřena v roce 2008.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Torben Andahl

Další čtení

Americké akcie výrazně posílily díky dohodě USA a Číny o snížení cel

Ekonomika
12. 5. 2025

Nezaměstnanost v dubnu stagnovala, sezonní práce ji nesnížily

Ekonomika
12. 5. 2025

Nissan podle japonských médií zruší dalších 11.000 pracovních míst

Ekonomika
12. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ