Facebook zvýšil příjmy i vydělal 219 milionů dolarů

Ekonomika
2. 5. 2013 06:59
Hlavní část příjmů Facebooku tvoří příjmy z reklamy, které bývají obvykle na počátku roku slabší.
Hlavní část příjmů Facebooku tvoří příjmy z reklamy, které bývají obvykle na počátku roku slabší.

Sociální síť Facebook v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila příjmy o 38 procent na 1,46 miliardy dolarů (zhruba 28,5 miliardy korun). Čistý zisk činil 219 milionů dolarů, o čtrnáct milionů víc než loni ve stejném období.

Důvěra investorů ve firmu však podle analytiků zatím zůstává nízká. Naznačují to akcie firmy, jejichž cena od posledních výsledků hospodaření spíše stagnuje. Facebook vstoupil na burzu loni v květnu.

Hlavní část příjmů firmy tvoří příjmy z reklamy, které bývají obvykle na počátku roku slabší. Firma uvedla, že třicet procent z celkových příjmů z reklamy, které vyčíslila na 375 milionů dolarů, tvořily v prvním kvartálu příjmy z reklamy v mobilních telefonech. Ještě v posledním čtvrtletí loňského roku to bylo 23 procent.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Vláda zapomněla na léky: farmaceutický průmysl ze strategie vypadl

Ekonomika
7. 2. 2026

Cena bitcoinu se po masivním poklesu vrátila nad 70 000 dolarů

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 2. 2026 09:58

Průmysl i stavebnictví loni stouply, výzvou ale bude pomalé povolování staveb

Ekonomika
6. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ