Google koupil výrobce bezpilotních solárních letounů

Ekonomika
15. 4. 2014 07:32
Bezpilotní letadlo Solara 60.
Bezpilotní letadlo Solara 60.

Technologický gigant Google koupil společnost Titan Aerospace, která vyrábí bezpilotní letadla na solární pohon. Informoval o tom magazín Forbes. Cena kontraktu oznámena nebyla. O Titan Aerospace měl zájem také Facebook, počátkem března se hovořilo o tom, že sociální síť by mohla za firmu zaplatit 60 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

"Titan Aerospace a Google sdílejí velký optimismus v možnosti technologie zlepšit svět. Jsem zatím na počátku, ale atmosférické satelity by mohly přinést internetové připojení milionům lidí," uvedl v prohlášení Google. Rovněž Facebook podle všeho zamýšlel v případě nákupu společnosti využít letouny k vybudování internetové infrastruktury pro odlehlé části světa.

Titan podle svých internetových stránek vyvíjí řadu solárních "atmosférických satelitů". Komerční provoz má začít v roce 2015. Bezpilotní letadla by měla létat ve výšce 20 kilometrů a mohou zůstat ve vzduchu až pět let. Rozpětí křídel mají 50 metrů, což je o něco méně než u letadel Boeing 777.

Autor: ČTK Foto: , titanaerospace.com

Další čtení

V Praze dnes začínají veletrhy zaměřené na zahradnictví a interiérový design

Ekonomika
26. 3. 2026

Škoda Auto v polovině roku ukončí prodej aut v Číně, loni tam prodala 15 000 aut

Ekonomika
25. 3. 2026
ilustrační foto

Trh s dětským zbožím a potřebami skomírá. Může za to klesající porodnost

Ekonomika
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ