Počet amerických milionářů se loni <span>prudce zvýšil</span>

Ekonomika
14. 3. 2010 12:00
Růst kapitálových trhů zvýšil počet amerických milionářských rodin.
Růst kapitálových trhů zvýšil počet amerických milionářských rodin.

Růst kapitálových trhů zvýšil počet amerických milionářských rodin.Milionářům se loni v USA opět dařilo. Jejich počet se zvýšil o šestnáct procent po předcházejícím propadu o sedmadvacet procent, který způsobila finanční krize v roce 2008. Počet domácností s jměním nejméně jeden milion dolarů se totiž zvýšil z 6,7 na 7,8 milionu, uvádí studie Spectrem Group.

"Kvůli růstu trhů jsme zvýšení očekávali," uvedl pro agenturu Bloomberg George Walper, prezident společnosti Spectrem Group. Americká burza v minulém roce vzrostla o čtyřiadvacet procent. Oproti loňskému minimu se dokonce cena amerických akcií zvýšila dokonce o téměř sedmdesát procent.

ČTĚTE TAKÉ:  Jak s penězi hospodaří boháči

Dařilo se nejen milionářům, ale i zámožným rodinám, za něž výzkum považuje rodinu s čistým jměním více než půl milionu dolarů a méně než milion dolarů. Jejich počet se zvýšil o dvanáct procent na 12,7 milionu.

Růst počtu boháčů ale stále brzdí podle Walpera situace na realitním trhu, který se stále nezotavil z obrovského propadu. Od svých maxim v červenci 2006 byly v prosinci ceny realit stále o 29 procent nižší.

Milionářské a zámožné rodiny chtějí v příštích měsících investovat bezpečně, a to do depozitních certifikátů, fondů peněžního trhu a státních dluhopisů. Menší peníze vloží do akcií a dluhopisů. Naopak domácnosti, které mají k dispozici nejméně pět milionů dolarů, budou sázet na akcie, hotovost a investice v cizině.

Foto: Profimedia

Autor: - gal -

Další čtení

Většina pojišťoven už nepojistí turisty, kteří cestují na Kubu

Ekonomika
9. 6. 2026

Aeru Vodochody loni vzrostl zisk před zdaněním na rekordních 502 milionů Kč

Ekonomika
9. 6. 2026

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v červnu stoupla o 0,11 bodu na 5,3 procenta

Ekonomika
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ