Řetězci McDonald´s pomohlo snídaňové menu k rekordním akciím

Ekonomika
26. 4. 2017 06:00
Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o osm procent na 1,21 miliardy dolarů (ilustrační foto).
Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o osm procent na 1,21 miliardy dolarů (ilustrační foto).

Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o osm procent na 1,21 miliardy dolarů (29,7 miliardy Kč). Hladce tak překonal odhady a díky vlivu přijatých opatření zlepšil i hospodaření na klíčovém americkém trhu. Akcie firmy díky tomu vystoupily na nový rekord, i když celosvětové tržby se za čtvrtletí snížily.

Zásluhu na zlepšení v USA mělo zejména rozšíření nabídky snídaňového menu na celý den. Tržby v USA tak v prvních třech měsících roku meziročně stouply o 1,7 procenta, zatímco analytici v anketě výzkumné společnosti Consensus Matrix očekávali nárůst o 1,3 procenta.

Jak uvedl šéf podniku Steve Easterbrook, McDonald's provedl několik změn, aby si udržel stávající zákazníky, získal zpět ty, kteří začali chodit ke konkurenci a z těch, kteří chodili do McDonald's jen občas, udělal zákazníky stálé. Řetězec pod Easterbrookovým vedením zavedl celodenní nabídku snídaňového menu a zakázal používat maso z kuřat krmených antibiotiky.

Zisk na akcii ve čtvrtletí dosáhl 1,47 USD a o 14 centů předčil odhady analytiků. Globální tržby klesly o 3,9 procenta na 5,68 miliardy dolarů (139,8 miliardy Kč), zejména v důsledku plánovaného prodeje restaurací a jejich přeměny na franšízy. Výnosy přitom firmě klesají už 11 čtvrtletí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Fotobanka ČTK/Štěrba Martin

Další čtení

Americká investiční společnost GTCR kupuje českého výrobce léků Zentiva

Ekonomika
11. 9. 2025
ilustrační foto

Ukrajině jsme dali vojenský materiál za skoro 8 miliard. Další jsme dostali

Ekonomika
Aktualizováno: 11. 9. 2025 15:36

Projekt největší baterie na světě si zajistil financování pro stavbu

Ekonomika
11. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ