Amnestovaný přítel Klause chce, aby jeho proces pokračoval

Domácí
16. 1. 2013 15:30
Prezident Václav Klaus.
Prezident Václav Klaus.

Přítel Václava Klause, podnikatel Petr Lukeš, na něhož se kvůli délce jeho trestního řízení vztahuje amnestie, požádal soud, aby v jeho případu pokračoval. On-line deníku TÝDEN.CZ to řekl dobře informovaný zdroj.

Lukešova žádost byla ve středu podána ke Krajskému soudu v Praze. Informace on-line deníku TÝDEN.CZ potvrdil i Lukešův obhájce: "Klient se cítí nevinen a chce, aby se to potvrdilo i před nezávislým soudem. Tak dojde k plnému očištění jeho jména."

Bývalý šéf skupiny Cimex Lukeš byl obžalován v kauze tunelování Válcoven trub Chomutov spolu s pěti manažery firmy. Policie je před deseti lety obvinila z poškozování věřitele se škodou 4,5 miliardy korun. Případ válcoven byl označován za jednu z nejdéle se vlekoucích hospodářských kauz v zemi.

Trestného činu se měli Lukeš a další manažeři dopustit tím, že převedli majetek zadlužené firmy VT DIOSS Chomutov a tří dceřiných firem na nově založenou společnost Válcovny trub Chomutov, za což nezaplatili hotovostí, ale směnkami.

Podle serveru lidovky.cz byl Lukeš přítelem prezidenta Václava Klause.

Autor: - ajo - Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Sdílení elektřiny v Česku láme rekordy: březen překonal i loňské letní měsíce

Domácí
29. 4. 2026
ilustrační obrázek

Na Jičínsku se začalo stavět: D35 má zlepšit dopravu v regionu

Domácí
29. 4. 2026
ilustrační obrázek

„Chtěl jsem mu ulehčit trápení.“ Muž téměř odřízl hlavu známému, pak se ho vrátil okrást

Domácí
29. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ