
Loni ČR prodělala největší meziroční růst nezaměstnanosti od roku 1993. "Dnes je ovšem ztráta zaměstnání mnohem závažnější, neboť lidé jsou zatíženi úvěry, které oproti roku 1993 vzrostly o stovky procent," uvedl specialista na krizovou komunikaci a řízení Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com. Připomněl, že na konci minulého roku české domácnosti dlužily u bank a finančních institucí přes 983 miliard korun.
PSALI JSME: Alkoholiků je v Česku dvakrát víc, než se myslelo
Podle něj se zaměstnanci obávají ztráty zaměstnání, a tak se často snaží problémů a stresu zbavit alkoholem. "Lidé v patových situacích často sahají po nejsnazším řešení, kterým může být únik z reality skrze alkohol," dodává Zdechovský.
Také vědci zjistili, že neurotický člověk s velkou pravděpodobností propadá úzkosti a depresi, a snáze proto sáhne po tabáku, alkoholu nebo drogám jako po uklidňujícím prostředku.

Zákoník práce zakazuje požívat alkoholické nápoje na pracovištích, zaměstnanec nesmí pít alkohol během pracovní doby ani mimo pracoviště nebo nastupovat do práce pod jeho vlivem.
ČTĚTE DÁLE: Alkoholiku, neléčíš se? Může ti hrozit vězení
Alkohol a deprese jsou spojené nádoby
Podle ministerstva práce je nyní nezaměstnanost nejvyšší za 5,5 roku. V únoru byla 9,9 procenta, v březnu podle odhadů už překročila 10 procent. Počet lidí bez práce se zvyšuje především kvůli hospodářské krizi, podniky nevytvářejí kvůli úsporám nová pracovní místa.
Ilustrační foto: Robert Sedmík, Karel Šanda