Kolony na D1 před Brnem končí, pojede se oběma pruhy

Domácí
30. 5. 2013 18:04
Od čtvrtečního večera se pojede opět oběma pruhy.
Od čtvrtečního večera se pojede opět oběma pruhy.

Kvůli opravám a odstraňování značení na dálnici D1 od 182. ke 194. km se několik dní tvořily před Brnem více než desetikilometrové kolony aut. Od čtvrtečního večera se pojede opět oběma pruhy. Od soboty se zde jezdilo kvůli opravám jedním pruhem. Omezení se protáhlo o středu a čtvrtek kvůli odstraňování dočasného vodorovného značení, které silničáři použili při třetí etapě opravy úseku mezi 194. a 199. kilometrem.

Dotčený úsek se opravuje postupně už od konce března a hotový bude 23. června. Právě třetí etapa byla nejnáročnější, jeden pruh byl uzavřen od soboty do úterý. Ve středu se mělo jezdit zase ve dvou pruzích v každém směru. "Kvůli nepřízni počasí jsme však nemohli použít vodicí pásky, ale museli jsme značení nastříkat barvou. Likvidace tak probíhala technicky a časově náročnější formou. Od večera už bude dálnice zase průjezdná v režimu dva pruhy v každém směru," doplnila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Silničáři postupně v dotčeném úseku opravují povrch vozovky, mostní uzávěry, výjezdy na 194. a 196. kilometru a také pruh od prodejny IKEA podél dálnice D2.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

HIV je stále tu. Nejčastěji v Česku onemocní muži z nechráněného sexu

Domácí
4. 8. 2025
ilustrační foto

Vyhlížíte sluníčko? Přijde v půlce týdne a o víkendu budou zase tropy

Domácí
4. 8. 2025

V Praze začalo mezinárodní cvičení leteckých záchranářů. Česko ho hostí poprvé

Domácí
4. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ