Zastávka Kačerov má povolení, vlaky zastaví kousek od metra

Domácí
22. 9. 2013 16:24
Na Kačerově bude postavena železniční zastávka.
Na Kačerově bude postavena železniční zastávka.

Plánovaná železniční zastávka Kačerov umožňující snadný přestup na metro z vlaků jedoucích z Dobříše nebo Čerčan bude hotová do konce příštího roku. Investor, kterým je Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), získal potřebná povolení a nyní připravuje výběrové řízení na stavbu samotné zastávky a přístupové cesty, která cestující zavede k podchodu metra pod Michelskou ulicí.

"Vidíme to jako bezproblémovou stavbu, která by se v průběhu letošního roku mohla vytendrovat," uvedl Lubor Hrubeš, ředitel Stavební správy západ na SŽDC. Zastávka má nově vydané stavební povolení a čeká se na nabytí právní moci. Pokud se soutěž na zhotovitele stavby uskuteční bez komplikací, měly by stavební práce začít na jaře příštího roku s tím, že by měla být hotová do listopadu.

Kačerovská zastávka je součástí přípravy takzvaných tangenciálních linek, které by měly spojovat okrajové části Prahy a doplnit síť městské hromadné dopravy o rychlé vlakové spojení po vzoru německého S-Bahnu. Zatím se diskutuje o zavedení dopravy ve zhuštěném intervalu, který by odpovídal městské dopravě, na tratích z Radotína do Vysočan přes Smíchov a Vršovice, z Hostivaře do Holešovic přes Libeň, z Vysočan do Hostivaře přes Malešice a z Radotína do Běchovic právě přes Kačerov.

Kromě Kačerova by v Praze měly do tří let vzniknout nové zastávky Eden a Zahradní Město v rámci modernizace železničního napojení na čtvrtý tranzitní železniční koridor. Mezi Holešovicemi a Bubenčí by se v příštím roce měla rovněž začít stavět zastávka Podbaba. Od roku 2015 se připravuje rozsáhlý projekt modernizaci zbylých železničních stanic v hlavním městě, která by měla být financovaná z nového programového období evropského Operačního programu doprava II.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Horázný Josef.

Další čtení

ilustrační foto

Na Aviatickou pouť na hradecké letiště dorazily tisíce lidí, doprava kolabovala

Domácí
30. 5. 2026
ilustrační foto

Restaurátoři bojovali s betonem 16 hodin. Lebka svaté Zdislavy se vrátila do baziliky

Domácí
30. 5. 2026
ilustrační fotografie zobrazující kratom

Prodej kratomu zůstane legální, stát ale zpřísní dohled

Domácí
30. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ