Ekonomická situace Česka je špatná, míní většina veřejnosti

Domácí
9. 11. 2011 09:45
Češi věří, že bude hůř.
Češi věří, že bude hůř.

Více než třípětinová většina tuzemské veřejnosti, konkrétně 61 procent lidí, hodnotí ekonomickou situaci České republiky jako špatnou nebo velmi špatnou. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění. Výsledky jsou podobné zářijovému průzkumu.

Pokud jde o hodnocení životní úrovně vlastní domácnosti, nejpočetněji jsou zastoupeni lidé, kteří ji hodnotí jako "ani dobrou, ani špatnou", je jich 42 procent. Třetina dotázaných (33 procent) považuje situaci své domácnosti za spíše dobrou, pět procent za velmi dobrou. Naopak čtyři procenta míní, že jejich domácnost je na tom ekonomicky velmi špatně, a dalších 16 procent lidí soudí, že spíše špatně.

Ve srovnání se zářím ubylo o pět procentních bodů těch, podle nichž je jejich domácnost ve velmi dobré nebo spíše dobré situaci, uvádí CVVM.

Výsledky průzkumu na podobné téma zveřejnila v úterý také agentura STEM, ačkoli tam šlo spíš o výhled do budoucna. Podle tohoto průzkumu si téměř tři pětiny lidí myslí, že za pět let bude hospodářská situace v České republice horší než dnes. Očekávání lidí jsou nejpesimističtější za posledních 18 let, zjistil STEM.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Prezident Pavel se kloní k zákazu sociálních sítí pro děti do 15 let

Domácí
17. 2. 2026
ilustrační foto

Za pronásledování herce Töpfera obvinili po 40 letech čtyři estébáky

Domácí
17. 2. 2026
ilustrační foto

Za utýrání kotěte v sušičce padla dvě obvinění. Lidé se proti pachatelům bouří

Domácí
17. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ