"Sčítání lidu je k ničemu." S těmito slovy vystoupil prezident Václav Klaus při debatě se studenty z Technické univerzity Liberec. Serveru Parlamentní listy to řekl jeden ze studentů, který se debaty zúčastnil.
"Prezident na jeden dotaz odpověděl, že jako člověk se vždy zajímal o sociometrii a mnohá data by ho zajímala, ale že si snad nikdy nevšiml, že by s daty ze sčítání lidu někdo opravdu užitečně nakládal," prozradil student ParlamentnímListům.cz.
Anketa:
Jak jste na tom vy - nechali jste se sečíst?
Sčítání lidu odmítá i mnoho dalších lidí - například Klausův bývalý poradce Petr Mach, který už předem avizoval, že dotazník nevyplní. Proti sčítání lidu je i několik ekonomů a politiků. Podle nich je sčítání drahé a zasahuje do soukromí osob.
"Vyhazujeme miliardy v době, kdy bychom měli šetřit. Stát může všechny tyto údaje získat a má je k dispozici z jiných zdrojů. Jedná se o zbytečnou socialistickou buzeraci občanů," řekl serveru senátor Petr Pakosta.
Lidé měli sčítací formulář vyplnit 26. března a do 14. dubna jej odevzdat. Za nevyplnění hrozí pokuta deset tisíc korun. Sčítání bude celkem stát 2,5 miliardy korun.













