Chtěl si vydělat na dluhy, tak vyráběl pervitin. Hrozí mu deset let

Domácí
12. 4. 2017 15:38
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Jednatřicetiletý muž ze Slovácka chtěl podle policie splácet dluhy prodejem pervitinu. S výrobou mu údajně pomáhal šestadvacetiletý známý, který přizval ještě třiatřicetiletého kamaráda. Kriminalisté trojici obvinili z nedovolené výroby drog. V případě uznání viny mužům hrozí až deset let vězení. Informovala o tom policejní mluvčí Milena Šabatová.

Podle ní obvinění v pronajaté garáži vyrobili asi 150 gramů pervitinu, kterým naplnili sedm injekčních stříkaček. "Na výrobu padlo asi tisíc tablet s obsahem pseudoefedrinu. Za drogu poté inkasovali zhruba 90 tisíc korun," uvedla Šabatová.

Muži poté začali s výrobou druhé várky, kterou ale už překazil zásah policie. Muže stíhá pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nejstarší z trojice skončil ve vazbě, zbylí dva obvinění jsou stíháni na svobodě.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Tomáš Nosil

Další čtení

ilustrační foto

Zelenější Ostrava: nové stromy, relaxační zóny i podpora školních včelínů

Domácí
26. 7. 2025

Pokračující modernizace na týden uzavřela pražské Masarykovo nádraží

Domácí
26. 7. 2025

Komunistickou likvidaci ženských klášterů připomněl román Kateřiny Tučkové

Domácí
26. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ