Nejvyšší soud (NS) se začal zabývat takzvanou krádeží století, při které zmizelo více než půl miliardy korun z budovy bezpečnostní agentury G4S v Praze. Obdržel dovolání Milana Čermáka, jednoho z údajných pachatelů, jenž má strávit devět let ve vězení. Potvrdil to mluvčí NS Petr Knötig.
Druhý z pachatelů, bývalý zaměstnanec agentury František Procházka, po krádeži zmizel za hranicemi. Jako uprchlý byl odsouzen taktéž k devítiletému pobytu za mřížemi. Nejvyšší soud jeho dovolání podle Knötiga zatím neeviduje.
Čermák vyzval Nejvyšší soud, aby zrušil rozsudky městského i vrchního soudu a vrátil kauzu na úplný začátek. Požádal také o změnu ve složení senátu Městského soudu v Praze a propuštění z vězení. Nelze předjímat, za jak dlouho Nejvyšší soud rozhodne. Většinou to trvá několik týdnů až měsíců.
Procházka pracoval v žižkovské pobočce G4S jako strážný. Na začátku prosince 2007 údajně ukradl z budovy agentury 540 milionů korun. Peníze vynesl v taškách z trezorové místnosti a donesl je na nakládací rampu, kde už čekal Čermák v bílé dodávce s logem společnosti.
Procházku usvědčily z trestného činu zejména kamerové záznamy. O účasti třiapadesátiletého Čermáka na takzvané krádeži století svědčily podle pražských soudů tři nepřímé důkazy: pachová stopa v dodávce, soubory s fotografiemi auta použitého při odcizení peněz a s logem společnosti G4S v jeho počítači a záznamy telefonních hovorů.
Čermák opakovaně tvrdil, že důkazy jsou nedostatečné. Naznačoval, že obvinění vykonstruovala policie. Poukazoval také na údajnou předpojatost soudkyně Městského soudu v Praze.