Rodinný dům zapálil sám majitel, škoda je skoro 1,5 milionu

Domácí
4. 6. 2013 08:47
Muž sám zapálil svůj dům (ilustrační foto).
Muž sám zapálil svůj dům (ilustrační foto).

Požár rodinného domu na Zlínsku, který v pondělí likvidovali hasiči, zapálil podle předběžných výsledků vyšetřovatelů majitel domu. Tuto verzi potvrdil také mluvčí hasičů Libor Netopil. Podle něj šlo o úmyslné zapálení. Škoda je odhadována na 1,4 milionu korun.

Informace o tom, že domek zřejmě zapálil žhář, měli hasiči již v pondělí. "Dosavadním šetřením na místě události byla vyloučena verze technické závady a nedbalostního jednání," řekl po zásahu mluvčí hasičů Libor Netopil. Na požářiště byl nasazen pes speciálně vycvičený na vyhledávání akcelerantů hoření.

Hasiči poskytli na místě třem lidem posttraumatickou péči. Nikdo nebyl zraněn. Plameny zasáhly interiér, podkroví i střechu stavení.

Požár jednopodlažního domku byl na operační středisko hasičů oznámen krátce před 8.30. Hasičům se jej podařilo po půl hodině lokalizovat, další dvě hodiny pak trvaly likvidační práce.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jedeme s dětmi na dovolenou aneb Co nezapomenout?

Domácí
6. 6. 2025
ilustrační foto

Kolik bylo bitcoinů? Nikdo neví, notář u toho nebyl. Znalce objednal dealer

Domácí
6. 6. 2025
Odstřel velkorypadla "Březenský drak" v Březně u Chomutova

Velkorypadlo přezdívané Drak šlo k zemi. Poslalo ho tam jen 15 kilo výbušnin

Domácí
6. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ