Z lásky zpronevěřila miliony, odsedí si 5,5 roku

Domácí
11. 10. 2012 13:55
Žena stráví podle čtvrtečního rozhodnutí soudu ve vězení 5,5 roku.
Žena stráví podle čtvrtečního rozhodnutí soudu ve vězení 5,5 roku.

Šestatřicetiletá žena, která kvůli milenci zpronevěřila z účtů svého zaměstnavatele 16 milionů korun, stráví podle rozhodnutí soudu ve vězení 5,5 roku. O rok mladšího muže, který ji navedl, poslal ostravský krajský soud do vězení na 7,5 roku. Škodu musejí uhradit.

Dvojice se seznámila v roce 2006. Šárka Mikšanová z Ostravy se do Romana Tomaschka zamilovala. Nejdříve mu půjčovala své uspořené peníze. Pak si brala půjčky a úvěry. Když přestala zvládat splátky, začala krást. Peníze si převáděla z firemních účtů. Firma, kde působila jako jediná mzdová účetní, jí důvěřovala. Jednatelé společnosti byli značně překvapení, že je 3,5 roku okrádala.

Postupně převedla na své účty víc než 16 milionů korun. Prováděla několik transakcí měsíčně, v částkách od několika desítek tisíc až po více než milion korun. Navíc si opakovaně až o 10 tisíc korun navyšovala výplatu. Všechny peníze pak podle rozsudku předávala spoluobžalovanému. Muž je investoval do rekonstrukce domku, kde bydlel s manželkou a dětmi. Kupoval si i luxusní auta a hotovost utrácel v kasinech.

Před soudem obžalovaný přiznal pouze to, že převzal maximálně sedm milionů korun. Hájil se i tím, že o původu peněz vůbec nevěděl a ani se o něj nezajímal. "Mohlo se jednat o dědictví či peníze od rodičů," řekl. Údajně ani nevěděl, že Mikšanová pracuje jako účetní. Jeho obhajobu soudce označil za nevěrohodnou.

Rozsudek ještě není pravomocný. Oba odsouzení si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Stejně se rozhodl i státní zástupce.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Ukázka bitvy u Slivice připomněla konec války v Evropě, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Lidé dnes mohou navštívit desítky vodních i větrných mlýnů v Česku

Domácí
10. 5. 2025

Začíná dvoudenní festival inovací, vynálezů a kreativity Maker Faire Prague

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ