Lobbista Janoušek nabízí sražené ženě 20 milionů. A nebo ne?

Domácí
15. 6. 2012 07:50
Lobbista Roman Janoušek.
Lobbista Roman Janoušek.

Lobbista Roman Janoušek nabízí Vietnamce, kterou podle policie srazil v opilosti, odškodnění. Údajně jde o 20 milionů korun. Alespoň to s odvoláním na nejmenovaný zdroj píše Blesk. Částka by v tom případě odpovídala několikanásobku částky stanovené lékaři. 

Fakt, že nabídka z Janouškovy strany opravdu přišla, potvrdil advokát poškozené Josef Lžičař. Důrazně však odmítl informaci o výši částky. "Dvacet milionů? To je totální nesmysl. Blesk nepíše pravdu," řekl Lžičař v pátek ráno v České televizi. 

Právník dostal Janouškův návrh na odškodnění ve středu, podrobnosti odmítl zveřejnit. Informace, které se objevily v médiích, jsou ale podle něj "absolutní výmysl". "O podkladech se bude jednat v příštím týdnu," řekl Lžičař.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Částka podle Blesku nezahrnuje pouze bodové ohodnocení zranění, ale jsou v ní také zohledněny náklady na návštěvy v nemocnici včetně náhrady za službu v restauraci, kde žena pracuje, oprava auta a bolestné.

Podle informací Blesku žena odškodnění přijme. "Pokud by totiž chtěla v soudním sporu pokračovat, měla by problémy i ve své vlastní komunitě, kde je její rodina vysoce postavená. Cílem je dohoda právníků," cituje deník nejmenovaný zdroj.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Další čtení

Esesáci skládají z nákladních aut vězně, kteří nevydrželi transport z Terezína. Při transportu bylo v těchto vozech vtěsnáno 100-150 lidí.

Krásné barokní městečko Terezín. Stal se z něj velký koncentrák, zemřely tisíce lidí

Domácí
6. 5. 2025

Dalšími cizími jazyky a těžší matematikou dnes končí státní maturitní testy

Domácí
6. 5. 2025

Univerzita v Brně nabízí studium zaměřené na zpracování odpadů a kontaminaci

Domácí
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ