Muž si zlomil obě nohy. Bylo pod tobogánem málo vody?

Domácí
5. 5. 2011 13:30
Pod tobogánem možná bylo málo vody (ilustrační foto).
Pod tobogánem možná bylo málo vody (ilustrační foto).

Policisté stále vyšetřují neštěstí v příbramském akvaparku, kde si v neděli čtyřiatřicetiletý muž při jízdě na tobogánu zlomil obě nohy. Pracují i s verzí, že v dopadovém bazénu nebyl dostatek vody. Ředitel Sportovních zařízení města Jiří Holobrada se k údajnému nedostatku vody v bazénu nevyjádřil, prý na místě v době neštěstí nebyl. Na možnou příčinu nehody upozornil deník Blesk.

"Nemohu se k tomu vyjádřit, když jsem tam nebyl," řekl Holobrada. Neštěstí se podle něj možná stalo kvůli pochybení obsluhy akvaparku. "Co přesně zanedbali, nevíme. Je to předmětem šetření policie," doplnil ředitel městské příspěvkové organizace, pod jejíž správu příbramský akvapark spadá.

Podle Holobrady si policisté vyžádali návštěvní řád akvaparku. V zařízení prý budou také provádět různá měření, která by měla příčinu neštěstí objasnit. S případným potrestáním zaměstnance, jenž mohl nehodu způsobit, chce Holobrada rovněž počkat do ukončení policejního šetření.

Čtyřiatřicetiletý muž se podle policie musel podrobit operaci v nemocnici, jelikož utrpěl tříštivé zlomeniny obou nohou. Neštěstí se zřejmě stalo tak, že při dojezdu na tobogánu narazil do zadního betonového sloupku. Příbramský případ není ojedinělý. V akvaparku v Čestlicích u Prahy se loni na podzim zranilo osm lidí na atrakci Divoká řeka. Poranil je uvolněný plech, příčinou neštěstí byla pravděpodobně skrytá vada materiálu.

Autor: ČTK Foto: Tomáš Nosil

Další čtení

Druhý cizí jazyk bude v ZŠ povinně volitelný, nikoliv povinný, rozhodl Plaga

Domácí
9. 6. 2026
Bývalý hotel Škoda, za minulého režimu jeden ze tří nejznámějších hotelů v Plzni, projde od července rozsáhlou rekonstrukcí za 200 milionů korun. Zchátralý objekt, který od roku 2000 do letošního května sloužil jako ubytovna, se promění do poloviny roku 2028 na moderní čtyřhvězdičkový hotel s 200 lůžky.

Chátrající bývalý hotel Škoda v Plzni, do letoška ubytovna, se změní na hotel

Domácí
9. 6. 2026
ilustrační foto

Odborníci: Nelegální obchod s tabákem představuje problém i pro bezpečnost

Domácí
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ