Na Děčínsku hořel ústav sociální péče, evakuováno 20 lidí

Domácí
5. 5. 2012 17:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V Krásné Lípě na Děčínsku hořel v noci na sobotu ústav sociální péče. Evakuovat museli z domu 20 lidí, čtyři se nadýchali kouře. Zasaženo bylo jedno křídlo, oheň zničil podkroví i střechu.

"Škoda je předběžně odhadnuta na deset milionů korun," řekl mluvčí severočeské policie Vojtěch Hanka.

Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana byl požár na operační středisko nahlášen po 1.30 v noci. Oheň zřejmě založil jeden z klientů ústavu ve svém pokoji ve druhém patře. V době, kdy na místo přijeli hasiči, byli už obyvatelé pavilonu evakuováni do sousední budovy. Zasaženo ohněm bylo v tu dobu už celé patro. Hasičům se podařilo požár uhasit až po 4. hodině.

Domov se zvláštním režimem v Krásné Lípě je zařízením hlavního města. Tamní zaměstnanci se starají o 135 klientů starších 19 let. Domov je určen osobám se sníženou soběstačností zaviněnou chronickým duševním onemocněním nebo demencí. Klienti žijí v šesti pavilonech, zařízení je však otevřené a nebrání svým obyvatelům v pohybu po areálu nebo městě.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Škoda způsobená požárem lesa na Olomoucku přesáhne milion korun, dohašuje se

Domácí
29. 6. 2025

Hasiči v České Lípě uhasili požár kovošrotu v Dubici, s ohněm bojovali 17 hodin

Domácí
29. 6. 2025
Bývalá vodárenská bašta na zřícenině hradu Košumberk, 27. června 2025, Luže, Chrudimsko.

Na hradě Košumberk je opravená a přístupná bývalá vodárenská bašta

Domácí
29. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ