Novým šéfem požárníků se stal hasič z Vysočiny

Domácí
9. 11. 2011 10:52
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ministr vnitra Jan Kubice jmenoval nového generálního ředitele Hasičského záchranného sboru (HZS). Stal se jím Drahoslav Ryba, který dosud vede požárníky z Vysočiny. V křesle nahradí odcházejícího generálního ředitele HZS Miroslava Štěpána, jenž opouští vedení požárníků  po 11 letech a hodlá kandidovat ve volbách do Senátu ČR.

Drahoslav Ryba.Ministr Kubice jmenoval nového ředitele den poté, co zasedla výběrová komise a určila pořadí kandidátů. Druhým možným kandidátem byl šéf požárníků Moravskoslezského kraje Zdeněk Nytra.

"Chtěli vědět, jaká je naše představa o fungování sboru a o financích. V souvislosti s ekonomickými škrty je třeba dosáhnout toho, aby se zachovala co nejvíce funkčnost sboru," popsal požadavky komise Drahoslav Ryba z Vysočiny, kde je dlouholetým šéfem HZS. "Budu se snažit přesvědčit příslušné lidi, abychom na příští rok dostali z rozpočtu více peněz."

"Řekli jsme komisi naše představy o budoucnosti hasičů s tím, že je základní problém ve financích. Dokážu si představit výhled na příští rok, ale když se bavíme o roce následujícím, tak daleko má fantazie nesahá," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ současný šéf požárníků Moravskoslezského kraje Zdeněk Nytra, který ve výběrovém řízení neuspěl.

Autor: - ajo - Foto: archiv , Lucie Pařízková

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ