Češi pijí častěji v práci
Opilci, kteří vás zabijí. Lékaři, policisté, učitelé, řidiči...

15.05.2016 19:58 Původní zpráva

Podnapilý strojvedoucí vlaku, jenž sešrotoval vůz s dvěma pasažéry. Policista s 1,3 promile, který naboural desítky aut. Namol zpitá učitelka, opilý lékař či řidič autobusu. Češi nepijí jen doma nebo v hospodě, ale také v práci. A to i tam, kde mohou napáchat fatální škody.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • David Lejdar (1 hlas) 16.05.2016 03:20

    Dle p.Zemana kdo nechlastá tak přece smaží pervitín a druhou světovou...

  • Marie Metelková (1 hlas) 16.05.2016 09:54

    Hlavně tedy ty opilé policisty a úředníky všeho druhu pořádně chránit...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Hlavně tedy ty opilé policisty a úředníky všeho druhu pořádně chránit před urážkami střízlivých poddaných.

1 hlas

Dle p.Zemana kdo nechlastá tak přece smaží pervitín a druhou světovou by prohrál, potažmo jste jistě radší když například účitel opilý než vysmažený, ne?

http://liberec.idnes.cz/milos-zeman-odpovidal-studentum-na-tema-alkohol-a-koureni-p31-/liberec-zpravy.aspx?c=A160224_151849_liberec-zpravy_tm

Ale vážně, stranou problématiky závislosti (fyzické, a psychické) která může nastat i pokud není vyloženě zatížení osobní anebo pracovní, ta věc ohledně stresu jako faktoru přihrávající tomu určitě existuje a to nejen v jako rizikových povoláních (jakože sám v noci v poměrně velkém letištním 4* hotelu v Berlínu bez manažerské funkce za minimální mzdu (plus noční příplatek za to že noc), to jsem k lahvi atd. nesahal ale i něco takového může rychle lézt na nervy, že práce na dva, když furt dokola ani spolupracovníci pořadně nezavírali dveře a že případy přepadení... jako příklad z osobní zkušenosti). Když je ta osobní odpovědnost poněkud větší a navíc možná že struktura taková že i při běžné pracovní době docela přetížení, tak o to více pochopitelně. Ale takové věci se jistě těžko vyřeší nějakým, že ještě tvrdší postihy když by spíše bylo potřeba snižit jednotlivci to zatížení a aby se mělo jasno, že když se má tzv. burnout aby se koukali hlásit na prohlídku, což by se ale jistě nemělo systémově brát jako mimořádná dovolená, jakože lepší pracovní struktura při které k burnout nedochází než pracování do jako spadnutí.

Z mé osobní pracovní zkušenosti, střídavé směny jsem neměl rád, obzvláště když to bylo večerní, několik hodin spánku (při čemž já osobně na tom poměrně dobře, že usnu spíše snadno) a na ranní. Dělat měsíce jenom například večerní jistěže když doma rodina atd. ne vyloženě hezké, a další pracovníci nápodobně potažmo se jistě chápe když se střídá (po nějakém čase).
Každopádně, jak jsem dělal roky jenom noční tak samo o sobě jsem asi největší problém měl s tím, že se čekalo obvyklých kolem 21 dnů za měsíc práce téhož. Jakože stranou toho, že stejně příplatek za víkend nebyl, kdyby to bývalo bylo 14 nocí za měsíc, jakože 7 nocí za sebou a 7 nocí volna, a že při tom klidně i 9-10 hodin na směnu, (což jsem měl 9 hodin na noční i při 21 nocích, byť dle zákoníku práce v Německu takto vlastně nepřípustné, a navíc i někdy 15 nocí za sebou v jednom kuse) tak by to pro mě bývalo bylo zdravotně značně únosnější.
To jen jako takový příklad toho co se týká pracovní doby a že zatížení ve spojistosti s tím, že by alespoň u mě nebylo takové když by se mělo trochu více volna kdy se dá věnovat například večernímu posezení a podobně. Což samozřejmě ne připomínka která by vyřešila kdejaký alespoň pracovní rozvrh, ale když se to trošku rozebere a o tom mluví, tak si myslím, že se často dá najít lepší způsoby řešení než, že protože každý chce mít denní tak těžký úděl noční kdy ne nutně méně práce (obzvláště když počtově na tom méně), neboť mi osobně se zas nezdá naprosto nemožné, že když někdo například měsíc na nočních aby to měl napůl, a podobně.

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov