Dohoda Fischera s poslanci, <span>sněmovna bude pracovat</span>

Domácí
23. 2. 2010 10:15
Fischer se sešel s vrcholnými politiky.
Fischer se sešel s vrcholnými politiky.

Fischer se sešel s vrcholnými politiky.Premiér Jan Fischer dohodl se šéfy parlamentních stran náplň práce poslanců. Alespoň na druhý březnový týden, kdy by sněmovna během řádné schůze měla projednat 15 vládních návrhů. Žádná ze stran, které mají vlastní poslanecký klub, těmto návrhům nepředřadí jiný jednací bod.

U předsedy sněmovny Miloslava Vlčka se premiér Fischer sešel v úterý ráno se zástupci ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a zelených. Cílem schůzky bylo prosazení vládních návrhů na program Poslanecké sněmovny, která je v posledních týdnech paralyzovaná obstrukčními praktikami. Šéf poslanců ODS Petr Tluchoř zdůraznil, že dohoda neznamená automatickou podporu všem vládním návrhům.

K TÉMATU: "Jízdní řád sněmovny" probere Fischer se šéfy stran
                    Fischerova vláda opět porazila Klause. Lidé jí důvěřují

Podle Fischera předloží kabinet do sněmovny především návrhy technického charakteru, například převedení evropských směrnic do českého práva. Předseda ČSSD Jiří Paroubek zdůraznil, že mezi body bude mimo jiné návrh, který ruší vyšší zdanění zaměstnaneckých výhod. A také novela, která snižuje cenové zvýhodnění elektřiny ze slunečních zdrojů.

Premiér Fischer (vlevo) a předseda ODS Mirek Topolánek na schůzce.Paroubek také zdůraznil, že sociální demokraté budou usilovat i o prosazení svých návrhů, například zavedení progresivní daně nebo schválení 13. důchodu. ČSSD se je bude snažit schválit buď na řádné schůzi mimo 10. a 17. března, nebo na některé ze schůzí mimořádných.

Proti levicovým návrhům vystupuje především ODS, která dokázala jejich schválení zabránit obstrukcemi během třítýdenní schůze sněmovny na přelomu ledna a února. Šéf KSČM Vojtěch Filip prohlásil, že pokud by strany s obstrukcemi na řádné schůzi sněmovny pokračovaly a dnešní dohodu neplnily, měl by premiér požádat o vyhlášení stavu legislativní nouze.

Foto: ČTK

Další čtení

Bývalý hotel Škoda, za minulého režimu jeden ze tří nejznámějších hotelů v Plzni, projde od července rozsáhlou rekonstrukcí za 200 milionů korun. Zchátralý objekt, který od roku 2000 do letošního května sloužil jako ubytovna, se promění do poloviny roku 2028 na moderní čtyřhvězdičkový hotel s 200 lůžky.

Chátrající bývalý hotel Škoda v Plzni, do letoška ubytovna, se změní na hotel

Domácí
9. 6. 2026
ilustrační foto

Odborníci: Nelegální obchod s tabákem představuje problém i pro bezpečnost

Domácí
9. 6. 2026
Nový Jičín po rok trvající rekonstrukci slavnostně otevřel koupaliště. Za práce a vybavení radnice zaplatila 110 milionů korun.

Nový Jičín po rok trvající rekonstrukci za 110 milionů korun otevřel koupaliště

Domácí
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ