Extremistický web zveřejnil další "Sobotkovy" e-maily

Domácí
18. 1. 2016 12:25
Premiér Bohuslav Sobotka.
Premiér Bohuslav Sobotka.

Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily patřící údajně premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a jeho poradci Otovi Novotnému. Web, který e-maily ministerského předsedy zveřejnil už několikrát, popírá, že by s nimi manipuloval. To, že část korespondence jeví známky manipulace, řekl minulý týden ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Dvojice údajných Sobotkových e-mailů navazuje na dříve zveřejněnou korespondenci, e-maily, které mají patřit Novotnému, se týkají například takzvaného lánského puče, migrace, výzkumů veřejného mínění nebo příprav sjezdu ČSSD. Novotný na dotaz k dalším zveřejněným e-mailům napsal jen, že věc řeší policie. Jejich autenticitu nepotvrdil. Mluvčí vlády Martin Ayrer v minulosti opakovaně řekl, že útoky hackerů nebude premiér dále komentovat. Odkázal přitom na policejní vyšetřování.

Hackeři na webu také zveřejnili prohlášení, v němž tvrdí, že nefalšovali ani nijak nepřepisovali údaje na printscreenech z e-mailů. Znovu také na stránky umístili údajně utajovaný materiál, který měl prý Sobotka ve své poště. Ministerský předseda už dříve popřel, že by přes svou soukromou e-mailovou schránku posílal utajované materiály.

Nabourání Sobotkova e-mailu vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Vyšetřování se týká mimo jiné trestného činu vydírání. Sobotka kvůli kauze zadal okamžitý audit bezpečnostních směrnic a postupů na Úřadu vlády. Požádal také ředitele Národního bezpečnostního úřadu o spolupráci v oblasti zabezpečení komunikace členů vlády.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Glück Dalibor

Další čtení

Soud v Ostravě zamítl žalobu Dětí Země proti přehradě v Nových Heřminovech

Domácí
6. 5. 2025

Česká televize zaměstnává na 3000 lidí, letošní rozpočet se blíží 7,5 mld. Kč

Domácí
6. 5. 2025
Dukovany

Soud zablokoval dostavbu Dukovan. Vláda to bere na vědomí, počká si

Domácí
Aktualizováno: 6. 5. 2025 13:38

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ