Konec dalšího náměstka. Válková odvolala ekonoma Kasíka

Domácí
2. 12. 2014 11:50
Ministryně spravedlnosti Helena Válková.
Ministryně spravedlnosti Helena Válková.

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) odvolala svého ekonomického náměstka Pavla Kasíka. Kasík je už třetím náměstkem ze čtyř, který za vedení Válkové skončí ve funkci. Na jaře odešla po sporech s ministryní legislativní náměstkyně Hana Marvanová, krátce po ní byl odvolán náměstek pro vězeňství Pavel Štern, jenž si na ministryni stěžoval policii kvůli tendru na elektronické náramky pro vězně.

"Mohu potvrdit, že ministryně spravedlnosti Helena Válková rozhodla v pondělí o odvolání náměstka pro ekonomický úsek Pavla Kasíka. Změna na pozici náměstka nastane na přelomu roku," sdělil ředitel tiskového odboru Miroslav Konvalina.

Kasík nechtěl zprávu o odvolání komentovat, odkázal se na loajalitu ke svému zaměstnavateli. Válková ho odvolala na základě tlaků z hnutí ANO i od některých představitelů justice.

Pavel Kasík.Nestraník a vystudovaný architekt Kasík z úřadu odchází už potřetí. Poprvé přišel na ministerstvo spravedlnosti v roce 2008 za Jiřího Pospíšila (ODS). Nejprve pracoval jako ředitel investiční sekce a poté jako náměstek pro ekonomiku. Z úřadu nakrátko odešel za působení ministryně Daniely Kovářové, v červenci 2010 se pak společně s Pospíšilem vrátil. Pospíšilův nástupce Pavel Blažek (ODS) ho odvolal, Kasíka ale na ministerstvo loni znovu povolala Marie Benešová (ČSSD).

Z původní sestavy náměstků, se kterou Válková počátkem roku na ministerstvu začínala, zbude v úřadu po Kasíkově odchodu pouze náměstek pro mezinárodní a ústavněprávní úsek Petr Jäger.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šimánek Vít

Další čtení

ilustrační foto

Expertka: Asi 10 pct narozených v ČR přichází na svět díky asistované reprodukci

Domácí
14. 5. 2026
Podnikatel Jindřich Svobodaproměnil bývalé prvorepublikové kino v Turnově se proměnilo v automobilové Galerii veteránů.

Stavbou roku v Libereckém kraji je rekonstrukce kina na muzeum veteránů

Domácí
14. 5. 2026

Policie vpodvečer zadržela muže podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy

Domácí
14. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ