Lidovečtí poslanci: Chceme dál jednat a novou dohodu
07.04.2009 13:33 Původní zpráva
Ministr financí Miroslav Kalousek o prsa prohrál souboj se šéfem strany Jiřím Čunkem. Lidovečtí poslanci těsně neodsouhlasili Kalouskův návrh, aby strana dál jednala o poslední dohodě. A navíc, aby za ni vyjednávali jiní lidé než doposud.
U poslanců nakonec zvítězila verze, že se má dál jednat a strany by měly uzavřít zcela novou dohodu. Předseda klubu Pavel Severa nyní vyzve ostatní poslance z jiných stran k dalšímu jednání.
"Pan Kalousek navrhl usnesení, které by fakticky rozštěpilo stranu. Jsem rád, že neprošlo," komentoval situaci místopředseda David Macek.
ČTĚTE TAKÉ: Bursík věří, že lidovci změní názor
Paroubek trvá na dohodě, bude mluvit s Klausem
Malé strany končí dohodu. ODS se tváří, že to nevidí
"Klub se chová racionálně a já věřím, že se bude chovat racionálně," odmítl víc komentovat výsledek ministr financí Miroslav Kalousek. Předseda klubu Pavel Severa míní, že by poslanci neměli sedět se založenýma rukama, protože bude nakonec právě na nich odhlasovat novou vládu.
Poslanci se nakonec zachovali šalamounsky: Poslanecký klub KDU-ČSL považuje za nezbytné hledat řešení současné politické situace a najít s ostatními demokratickými politickými stranami shodu. Poslanci KDU-ČSL jsou připraveni k tomuto jednání konstruktivně přispět
Výsledek je jasným kompromisem. Na jednu stranu neznamená, že se lidovci chtějí úplně stáhnout z možné dohody o letní vládě, jak to ještě včera po jednání nejvyššího orgánu strany vypadalo. Zároveň však jejich závěr ani neporušuje včerejší usnesení celostátní konference, která jasně řekla: nebudeme se personálně podílet na složení letní vlády.
Konečnému usnesení předcházela hlasování o dalších třech návrzích, ale ty podpořili pouze čtyři z devíti poslanců. A také prudké výměny názorů mezi předsedou Jiřím Čunkem a Miroslavem Kalouskem.
ČTĚTE TAKÉ: Kovbojka u lidovců. Kalousek urážel, Čunek odcházel
Foto: Jan Schejbal
Související články
- Nasadí expředsedu Čunek se chce stát hejtmanem i dál zůstat senátorem
- Lidovci Vedle gay karnevalu se v centru Prahy odehraje Pochod pro rodinu
- Členské příspěvky Krize nekrize. Být lidovcem vyjde dráž
Diskuse
Nejdiskutovanější názory
- 91 hlasůPryč s lidovci a SZ!!!!
- 89 hlasůChceme dál jednat, třeba až do října..... přeci nepustíme korejtka!
- 78 hlasůPan ministr financí se hádá se o blbinách a věci podstatné jsou mu...
- 73 hlasůTo že padla vláda neni chyba ČSSD ale hned na začátku kauza Čunek...
- 73 hlasůvolit KSČM ? Jo, ještě chvíli mě tihle dacani budou štvát a fakt to...













