TÝDEN / INSTINKT / PC TUNING

Přihlášení / Registrace / RSS / Jako domovskou stránku
Martin Fendrych.

19.03. 12:00 Glosa

Janáčková je na Romy ras

Kristýna Pašková.

15.03. 22:45 Zápisník

Jak jsem si nepopovídala s princem

Anketa

Potřebuje Česko zákon o zahrádkářích?

Ano, protože jsou prospěšní.

Ne, speciální zákon je nesmysl.

Výsledky se zobrazí po hlasování.

Výroky dne

"Je to život v přírodě, kytky jsou krásné, zelenina je potřebná."

Poslanec sociální demokracie Václav Grüner vysvětluje, co je na zahrádkách a zahrádkařích užitečného.

starší

BLOGY TÝDNE

Jaromír Slomek

Prrr

Slova „stopka" a „stopnout" se v současné české publicistice přímo rozplevelila.  

Ostatní blogy

Václav Víšek

Meteorolog s fajfkou

Ross Hedvicek

Masinove - novy cesky film?

další

Chat s osobností

Karel Smyczek

16.03.2010 11:00

Režisér Karel Smyczek natočil seriál Poste restante, který teď běží každý pátek v České televizi. Co připravuje dalšího? Odpovědi čtěte v on-line rozhovoru.

více

Opozice dusí vládu. Poslanci mají řešit Dalíka a Krakatici

Autor: - red - | ČTK

18.03. 11:05

Mirek Topolánek ve sněmovně.Poslanecká sněmovna se již může věnovat své řádné březnové schůzi. Poslanci dnes dopoledne schválili její program. Sešli se sice již v úterý odpoledne, ale protože vládní koalici chyběly hlasy, zvolila zdržovací taktiku a na nezbytné hlasování o programu se již nedostalo.

Opozici se podařilo na program zařadit několik bodů, kterými by se měla sněmovna zabývat ještě dnes. Premiér Mirek Topolánek by měl sněmovnu informovat o aktivitách svého přítele Marka Dalíka a jeho údajném ovlivňování novinářů v případu vyšetřování bývalého poslance ČSSD Petra Wolfa.

Dalším je zproštění mlčenlivosti bývalého policisty Karla Tichého, který působil jako detektiv protikorupční policie a pracoval na spisu Krakatice. Spis Krakatice mapoval aktivity zastřeleného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Sněmovna by měla rozhodovat také o zřízení vyšetřovací komise, která se bude touto kauzou zabývat.

ČTĚTE TAKÉ: ČSSD kvůli aféře Wolf-Dalík zkusí svrhnout vládu
                        ČSSD může nedůvěra vládě tentokrát vyjít

Na návrh předsedy komunistů Vojtěcha Filipa budou poslanci rozhodovat o zřízení dočasné komise pro otázky posouzení nezávislosti výkonu a budoucího uspořádání české justice.

Vládě i dnes chybí hlasy nemocného poslance Tomáše Kvapila a Vladimíra Hinka, který měl dopravní nehodu. Chybí i členové vlády: ministr vnitra Ivan Langer, životního prostředí Martin Bursík, práce a sociálních věcí Petr Nečas a ministryně obrany Vlasta Parkanová.

ČTĚTE TAKÉ: Vláda se bojí. Sněmovna má moc odmítnout radar

Foto: ČTK

Související články
Diskuze