Průzkum: ODS přibývá příznivců, snížila ztrátu na ČSSD

Domácí
25. 1. 2012 16:54
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Volby do sněmovny by v lednu vyhráli sociální demokraté, stejně jako v prosinci by získali 34 procent hlasů. Druhá ODS si však za poslední měsíc o pět procentních bodů polepšila, nyní by získala 23,5 procenta hlasů.

Podpora třetí TOP 09 i čtvrtých komunistů klesla, polepšily si vládní Věci veřejné, na sněmovnu by však nedosáhly. Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

TOP 09 by v lednu volilo 17,5 procenta lidí, což je o 2,5 procentního bodu méně než před měsícem. KSČM si pohoršila dokonce o 4,5 procentního bodu, nyní by získala 12,5 procenta odevzdaných hlasů. Žádná z dalších stran by se v současné době do sněmovny nedostala.

KDU-ČSL by volilo 4,5 procenta lidí, Věci veřejné by získaly čtyři procenta hlasů, což je však proti prosinci nárůst o 2,5 procenta. Zelení by ve volbách skončili s dvouapůlprocentním výsledkem.

Voleb by se nyní zúčastnilo zhruba 60 procent dotázaných, kteří mají volební právo. Volební účast by tedy byla o něco nižší než u parlamentních voleb v květnu 2010, kdy k urnám přišlo 62,5 procenta lidí.


Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Aleš Svoboda by v roce 2027 mohl letět na mezinárodní vesmírnou stanici

Domácí
8. 6. 2026
Petr Kramný, 29. listopadu 2022

Kramný potřetí požádal Krajský soud v Ostravě o obnovu řízení

Domácí
8. 6. 2026
ilustrační foto

Trumpův poplatek 100.000 USD za víza pro specialisty je nelegální, rozhodl soud

Domácí
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ