Řízení letového provozu: Nebyla to bomba, ale kufr s nářadím

Domácí
8. 2. 2012 11:46
Policie kvůli bombě evakuovala Řízení letového provozu v Jenči u Prahy (ilustrační foto).
Policie kvůli bombě evakuovala Řízení letového provozu v Jenči u Prahy (ilustrační foto).

Policisté dopoledne evakuovali několik desítek lidí z budovy Řízení letového provozu (ŘLP) v Jenči u Prahy. Někdo jim oznámil, že tam leží neznámý předmět. Přivolaný pyrotechnik na místě objevil kufr s nářadím, řekla mluvčí policie Štěpánka Zatloukalová. Podle ŘLP neměla tato mimořádná událost vliv na bezpečnost leteckého provozu.

Zásah podle Zatloukalové začal kolem 10.30 a trval asi hodinu a půl. Policisté objekt a jeho nejbližší okolí zajistili. Nález podezřelého zavazadla v budově patrně nahlásil pracovník bezpečností agentury.

Mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma řekl, že z budovy byli evakuováni pouze administrativní pracovníci. Letečtí dispečeři byli na svých místech a normálním způsobem řídili letecký provoz. "Je to standardní postup. To, že by se sem dostal nebezpečný předmět, je s ohledem na bezpečnostní postupy téměř vyloučeno," uvedl Klíma. Pokud by ale nastala nejhorší možná varianta a budovu museli vyklidit i letečtí dispečeři, převzala by řízení letadel nad Českem střediska řízení v okolních státech, dodal.

Řízení letového provozu České republiky je státním podnikem, který vznikl v lednu 1995. Poskytuje veřejné letecké služby uživatelům vzdušného prostoru České republiky a na letištích Praha - Ruzyně, Brno - Tuřany, Ostrava - Mošnov a Karlovy Vary. V roce 2010 společnost zvýšila hrubý zisk téměř o dvě třetiny na 203 milionů Kč.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Druhý cizí jazyk bude v ZŠ povinně volitelný, nikoliv povinný, rozhodl Plaga

Domácí
9. 6. 2026
Bývalý hotel Škoda, za minulého režimu jeden ze tří nejznámějších hotelů v Plzni, projde od července rozsáhlou rekonstrukcí za 200 milionů korun. Zchátralý objekt, který od roku 2000 do letošního května sloužil jako ubytovna, se promění do poloviny roku 2028 na moderní čtyřhvězdičkový hotel s 200 lůžky.

Chátrající bývalý hotel Škoda v Plzni, do letoška ubytovna, se změní na hotel

Domácí
9. 6. 2026
ilustrační foto

Odborníci: Nelegální obchod s tabákem představuje problém i pro bezpečnost

Domácí
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ