Manžel expremiérky
Tymošenko popřel, že mu v Česku patří dům
11.01.2012 09:15
Oleksandr Tymošenko, manžel ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové, který minulý týden dostal v České republice azyl, v ukrajinské televizi TSN popřel, že v Česku vlastní dům.
Nemovitost v Lidicích, která údajně patří Tymošenkovi, tato televize ukázala v nedělní reportáži. Tymošenko však není vlastníkem domu i podle starostky Lidic Veroniky Kellerové, v obci prý měl pouze trvalé bydliště.
To, že si dům koupil Tymošenko, podle TSN potvrdili jeho sousedi. V reportáži jsou záběry na poměrně velký rodinný dům s udržovanou zahradou a zlatým retrívrem v Distomonské ulici v Lidicích.
"Co se týče toho domu, který byl v reportáži... V tom domě už 45 let žije rodina úplně jiného člověka. Já v danou chvíli žádnou nemovitost nemám," tvrdí Tymošenko v úterním rozhovoru s TSN.
V Distomonské ulici je podle katastru nemovitostí 13 domů, ani jeden z nich podle rejstříku Tymošenko nevlastní. "Není vlastníkem, byl tam trvale hlášen," potvrdila dnes ČTK Kellerová. Podle ní měl Tymošenko v Lidicích trvalé bydliště od roku 2002 nebo 2003 do roku 2008. "My jsme o tom ani nevěděli. Dozvěděli jsme se to až teď, když se to rozvířilo," dodala starostka. Manžela ukrajinské expremiérky prý v obci nikdy neviděla.
Tymošenko, který je v Česku spoluvlastníkem firmy International Industrial Projects, se dosud politicky výrazně neangažoval.
Ukrajinská vládní Strana regionů tvrdí, že politický azyl Oleksandra Tymošenka v Česku je motivován finančně. Manžel někdejší premiérky, která si nyní na Ukrajině odpykává trest ve vězení, chtěl údajně v zahraničí "uklidit" peníze, které jeho žena získala od "politických sponzorů".
Související články
- Cesty za oceán Kanada chce dohodu o návratu žadatelů o azyl, ČR to odmítá
- Zoufalá Ukrajinka Dcera Tymošenkové žádala o pomoc americký Kongres
- Vězněná expremiérka Tymošenková přerušila léčbu, vadí jí zveřejnění terapie
Diskuse
Nejdiskutovanější názory














